Lékařství


Co způsobuje glaukom?

Zvýšeného tlaku v oku je hlavní faktor vedoucí k glaukomové poškození oka (optický) nerv. Glaukom s normální nitrooční tlak je pojednáno níže v části týkající se různých typů glaukomu. Zrakového nervu, který se nachází v zadní části oka, je hlavní zrakového nervu pro oko. Tento nerv přenáší obrazy vidíme zpět do mozku, pro výklad. Oko je pevný a kulatý, jako basketbal. Jeho tón a tvar jsou udržovány tlakem uvnitř oka (nitrooční tlak), která se obvykle pohybuje mezi 8 mm a 22 mm (milimetrů) rtuti. Když tlak je příliš nízký, oko se stává měkčí, při zvýšeném tlaku způsobí, že oko mnohem těžší. Zrakového nervu je nejvíce náchylná části oka vysokému tlaku, protože jemná vlákna v tomto nervu se mohou snadno poškodit.

Přední části oka je vyplněna čiré tekutiny zvané komorové vody, , která poskytuje potravu na struktury v přední části oka. Tato tekutina je produkována neustále řasnatého tělesa, který obklopuje oční čočky. Nitrooční tekutiny pak protéká žákem a opouští oční přes malé kanály, tzv. trámčiny. Tyto kanály jsou umístěny na to, co se nazývá drenáž úhel oka. Tento úhel je jasné, kde rohovky, který zahrnuje přední části oka, se váže k základně (root nebo periferie) z duhovky, která je barevná část oka. Rohovky pokrývá duhovku a žákem, , které jsou v přední části objektivu. Žák je malý, kolo, black-vypadat jako otevření ve středu duhovky. Světlo prochází žák, na skrz objektiv, a do sítnice v zadní části oka. Viz obr., , který je diagram, který znázorňuje odvodnění úhel oka.
Filtrování koutku oka – Obrázek

Legenda k obrázku: Toto schéma přední části oka je v průřezu ukázat filtrování, nebo odvodnění, úhel. Tento úhel je mezi rohovku a duhovku, , které se spojí navzájem právě tam, kde odvodňovací kanály (trámčiny) jsou umístěny. Šipka ukazuje tok vodné tekutiny z řasnatého tělesa, prostřednictvím žáka, a do odvodňovacích kanálů. Tento údaj je znovu z pochopení a léčbě glaukomu, anatomie člověka desky knihy Tim Peters a Company Inc, Gladstone NJ.

U většiny lidí, drenážní úhly jsou dokořán, i když u některých jedinců, mohou být úzké. Například, obvyklý úhel je asi 45 stupně, vzhledem k tomu, úzký úhel je asi 25 stupňů nebo méně. Po výjezdu přes trámčiny v odvodňovacím úhlu, vodné tekutiny pak vlévá do malých cév (kapiláry) do hlavního krevního řečiště. Vodný humor by neměla být zaměňována s pláčem, které jsou vyráběny žlázou mimo oční bulvy sám.

Tento proces vytváření a odstranění tekutiny z oka je podobná jako u dřezu se baterie vždy zapnuto, výrobu a vypouštění vod. Pokud je umyvadlo je odtok ucpala, the water may overflow. Pokud tento dřez byl uzavřený systém, jako je oko, a neschopný přetečení, tlak ve dřezu by se zvýšily. Likewise, v případě, že oko je trámčiny ucpání nebo zablokování, nitrooční tlak může být zvýšený. Také, v případě, že dřez je baterie je přílivoda může přetékatay overflow. Opět, kdyby to byla dřez uzavřený systém, tlak v dřezu by zvýšilo. LikePodobněkud příliš mnoho tekutin se vyrábí v oku, nitrooční tlak může být příliš vysoká. V každém případě, protože oko je uzavřený systém, pokud to nelze odstranit zvýšenou tekutin, Tlak se zvyšuje a zrakového nervu-může vést k poškození.