Lékařství


Jaké jsou příznaky glaukomu?

Pacienti s otevřeným úhlem-a chronické úhel-glaukom uzavření obecně nemají žádné příznaky brzy v průběhu nemoci. Ztráty vizuálního pole (boční ztráta zraku) není příznakem až pozdě v průběhu onemocnění. Vzácně u pacientů s kolísající úrovní intra-nitrooční tlak může mít haziness vize a vidět svatozáře kolem světel, zejména v ranních hodinách.

Na druhé straně, příznaky akutního úhlu-uzavření jsou často velmi dramatické s rychlým nástupem těžké bolesti očí, bolest hlavy, nevolnost a zvracení, a rozostřené vidění. Příležitostně, nevolnost a zvracení přesáhnout oční příznaky do té míry, že oční příčina není zamýšleno.

Očí pacientů s open-úhlem nebo chronický úhel-glaukom uzavření může zdát normální v zrcadle nebo na rodinu či přátele. Někteří pacienti si lehce červené oči z chronické užívání kapek. Oftalmolog, o posuzování pacienta, Možná zjistíte, zvýšený nitrooční tlak, zrakového nervu-abnormality, nebo ztráty zorného pole kromě dalších méně časté příznaky.

Očích pacientů s akutním glaukomem s uzavřeným úhlem-objeví se červené, a žák oka může být velké a nereaktivní na světlo. Rohovky se mohou objevit přeháňky pouhým okem. Oftalmologa obvykle najde snížením zrakové ostrosti, rohovky otok, velmi zvýšený nitrooční tlak, a uzavřený drenážní úhel.