Lékařství


Jak se glaukom diagnostikován?

Oční lékař (oftalmolog) je obvykle možné odhalit osoby, které jsou v ohrožení pro glaukom (z důvodu, například, úzký úhel odvodnění nebo zvýšený nitrooční tlak) před nervové poškození dojde. Lékař také může diagnostikovat pacienty, kteří již mají glaukom pozorováním jejich poškození nervů nebo ztráty vizuálního pole. Následující testy, z nichž všechny jsou nebolestivé, mohou být součástí tohoto hodnocení.

* Tonometrie určuje tlak v oku změřením tón nebo pevnost jeho povrchu. Několik druhů tonometry jsou k dispozici pro tento test, nejvíce obyčejné bytí aplanační tonometr. Poté, co oko bylo zkřehlé s anestetik eyedrops, tonometr je čidlo je umístěno na přední povrch oka. Pevnější tón povrchu oka, vyšším tlaku.

* Pachymetrie je relativně nový test se používá pro diagnostiku a léčbu glaukomu. Pachymetrie určuje tloušťku rohovky. Poté, co oko bylo zkřehlé s anestetik eyedrops, pachymetrem tip je lehce dotkl na přední povrch oka (rohovka). Nedávné studie ukázaly, že tloušťky rohovky může mít vliv na měření nitroočního tlaku. Silnější rohovky může dát falešně vysoké hodnoty nitroočního tlaku a tenčí rohovky může dát falešně nízký tlak čtení. Mimoto, tenké rohovky mohou být další rizikový faktor pro glaukom.

* Gonioskopie se provádí znecitlivění oka s anestetické kapky a umístění speciální typ kontaktních čoček se zrcadly uvnitř oka. Zrcátka umožní lékaři prohlédnout vnitřek oka z různých směrů. Účelem této zkoušky je zjistit, odvodnění úhel a odvodnění oblasti oka. Při tomto postupu, Lékař může určit, zda je úhel otevřený nebo úzký a najít nějaké jiné abnormality v oblasti úhlu. Jak bylo uvedeno dříve,, jedinci s úzkými úhly mají zvýšené riziko náhlé uzavření úhlu, , které mohou způsobit akutní úhel-uzavření glaukomové útok. Gonioskopie mohou také zjistit, zda něco, jako jsou abnormální cévy, by mohlo být blokování odvodnění vodné tekutiny z oka.

* Oftalmoskopie je zkouška, ve které lékař používá ruční přístroj se podívat přímo prostřednictvím žáka (otvor v duhovce barevný) do oka. Tento postup je dělán prozkoumat zrakového nervu (pohlížet jako na optické disky) v zadní části oka. Poškození zrakového nervu, tzv. baňkování na disku, mohou být detekovány v této cestě. Baňkování, což je odsazení papily, může být způsobeno tím, zvýšený nitrooční tlak. Kromě toho, bledá barva nervu může navrhnout poškození nervu z chudých průtok krve nebo zvýšený nitrooční tlak. Speciální kamery lze použít k fotografování zrakového nervu porovnat změny v čase.

* Zorném poli testování skutečně mapy zorného pole, aby zjistil jakékoli brzy (nebo pozdní) známky glaukomové poškození zrakového nervu. Tento test lze provádět hrubě tím, že má pacient podívat rovně s jedním okem na něž se vztahuje a spočítat na prstech ukazuje zkoušející z boku. Více typicky, však, zorného pole se měří počítačového hodnocení. Pro tento postup, jedno oko je pokryto a pacient místa jeho nebo její bradu typu mísy. Pak, když pacient vidí světla různé intenzity a na různých místech, on nebo ona stiskne tlačítko. Tento proces produkuje počítačové mapě zorného pole, vymezuje oblasti, kde je oko může či nemůže vidět.

Ostatní, sofistikovanější testy mohou být také zaměstnán. Všechny tyto testy je třeba opakovat v intervalech hodnotit průběh onemocnění a účinku léčby.