Lékařství


Glaukomu nebo laser

Existuje několik forem laserové terapie u glaukomu. Laser iridotomy (viz předchozí sekce o úhel-glaukom uzavření) zahrnuje výrobu díru v barevné části oka (duhovka) aby tekutiny do kanalizace normálně do očí s úzkými úhly nebo zavřené. Laser trabekuloplastika je laserový zákrok prováděný pouze v očích s otevřeným úhlem. Laserová trabekuloplastika neléčí glaukomu, ale je často děláno místo zvýšení počtu různých kapek, nebo když pacient nitrooční tlak je považován za příliš vysoké i přes použití několika kapek (maximální medikamentózní terapie). V některých případech, to je používáno jako první nebo primární terapie pro open-úhlem. Tento postup je rychlý, bezbolestný, a relativně bezpečná metoda snižování nitroočního tlaku. S okem na prokřehlé anestetické kapky, laserové ošetření se aplikuje přes zrcadlové kontaktní čočky s úhlem oka. Mikroskopické laser popáleniny na úhlu aby tekutina lépe ukončit odvodňovací kanály.

Laser trabekuloplastika je často probíhá ve dvou zasedáních, týdnů či měsíců od sebe. Bohužel, zlepšení odvodnění v důsledku léčby může trvat jen asi dva roky, do které doby odvodňovací kanály mají tendenci ucpat znovu. Existují dva typy laserových trabekuloplastika: argon laser trabekuloplastika (CELKEM) a selektivní laserová trabekuloplastika (SLT). ALT je obvykle neopakují po druhém zasedání kvůli tvorbě jizev v úhlu. SLT je méně pravděpodobné, že k výrobě jizvení v úhlu, tak, teoreticky, to se může opakovat vícekrát. Však, pravděpodobnosti úspěchu s další léčby, kdy předchozí pokusy selhaly, je nízký. Tedy, možnosti pro pacienta v té době je zvýšit používání oční kapky nebo přistoupit k operaci.

Laser cyklo-ablace (také známý ciliární tělo ničení, cyclophotocoagulation nebo cyclocryopexy) je další forma laserové léčby obvykle vyhrazena pro pacienty s těžkými formami glaukomu s nízkou vizuální potenciál. Tento postup zahrnuje aplikace laserové hoří nebo zmrazení na část oka, která dělá vodné tekutiny (ciliární tělo). Tato terapie ničí buňky, které tvoří tekutina, čímž se snižuje oční tlak. Tento typ laseru se obvykle provádí po dalších více tradiční terapie selhaly.

Glaukomu

Trabekulektomie je delikátní mikrochirurgické postup používaný k léčbě glaukomu. V této operaci, malý kousek ucpané trámčiny je odstraněna vytvořit otevření a nové odvodnění stezka je pro kapaliny k opuštění oka. Jako součást této nové kanalizace, malý sběrném vaku je vytvořen z tkáně spojivky. (Spojivky je jasné, krytina přes oční bělmo.) Tato taška je nazýván “Filtrování puchýřek” a vypadá jako cystická zvednuté oblasti, která je v horní části oka pod horním víkem. Nový odvodňovací systém umožňuje tekutiny z oka, vstoupit do tašku / puchýřek, a pak přecházejí do krevního oběhu kapilární (a tím ke snížení nitroočního tlaku). Trabekulektomie je nejvíce obyčejně vykonávané glaukomu. Pokud budou úspěšní, to je nejúčinnějším prostředkem snížení nitroočního tlaku.

Vodné vypínací zařízení (glaukom implantáty nebo trubky) jsou umělé odvodnění zařízení používaná ke snížení nitroočního tlaku. Jsou v podstatě mikroskopické plastové trubky připevněný k plastové nádrže. Nádrž (nebo deska) je umístěn pod spojivky tkáně. Skutečná trubice (který vyčnívá z nádrže) je umístěn uvnitř oka vytvořit novou cestu pro tekutiny na výstupu do oka. Tato tekutina sbírá do zásobníku pod spojivky vytváří filtrační puchýřek. Tento postup může být provedena jako alternativa k trabekulektomie u pacientů s některými typy glaukomu.

Viscocanalostomy je alternativní operační postup použitý ke snížení nitroočního tlaku. To zahrnuje odstranění kus skléry (oko zeď) odejít jen tenká membrána tkáně, jehož prostřednictvím vodné tekutiny může snadněji mozků. I když je méně invazivní než trabekulektomie a vodné odsunout operaci, to také inklinuje být méně účinné.

Chirurg někdy vytváří další typy drenážních systémů. Zatímco glaukomu je často efektivní, komplikace, jako je například infekce nebo krvácení, jsou možné. Tedy, Operace je obvykle vyhrazena pro případy, které nelze jinak kontrolovány.