Lékařství


Glaukom a glaukomu Může být zabráněno?

* Glaukom je onemocnění, které je často spojován se zvýšeným nitroočním tlakem, v němž k poškození oka (optický) nervu může vést ke ztrátě zraku a dokonce i slepotu.
* Glaukom je hlavní příčinou nevratné slepoty ve světě.
* Glaukom obvykle nezpůsobuje žádné příznaky brzy v jeho průběhu, ve které době to může být diagnostikována pravidelné kontroly zraku (projekce s frekvencí vyšetření na základě věku a přítomnosti dalších rizikových faktorů).
* Nitrooční tlak se zvyšuje, když je buď příliš mnoho tekutin vyrobené do oka nebo odvodňovací kanály nebo odliv (trámčiny) oka stát se zablokovaný.
* Zatímco někdo může dostat glaukom, někteří lidé jsou více ohroženi.
* Dva hlavní typy glaukomu jsou open-úhlem, , která má několik variant a je dlouhá doba (chronický) podmínka, a úhel-glaukom uzavření, , které mohou být náhlé (akutní) stav nebo chronické onemocnění.
* Poškození zrakového nervu a poruchy vidění od glaukomu jsou nevratné.
* Několik bezbolestné vyšetření, které určují nitrooční tlak, stav zrakového nervu a odvodnění úhel, a zorného pole se používají k diagnostice glaukomu.
* Glaukom je obvykle léčena eyedrops, ačkoli lasery a chirurgie může být také použit. Většina případů lze ovládat i s těmito ošetření, a tím zabránit dalšímu ztrátě zraku.
* Hodně výzkum příčin a léčby glaukomu je prováděn na celém světě.
* Včasná diagnóza a léčba je klíčem k zachování zraku u lidí s glaukomem.

Může být zabráněno glaukomu?

Primární open-úhlem nelze zabránit, vzhledem k našemu současnému stavu poznání. Nicméně optického-poškození nervů a ztráta vidění v důsledku glaukomu lze předejít včasnější diagnóze, účinná léčba, a soulad s léčbou.

Sekundární typy glaukomu může být často zabráněno zabránění poranění oka a rychlé léčení očních zánětů a jiných onemocnění oka, nebo subjekt, které mohou způsobit sekundární formy glaukomu.

Většina případů ztráty zraku z úhlu-uzavření glaucomas lze zabránit tím, vhodné použití laseru iridotomie v očích na riziko rozvoje akutní nebo chronické úhel-glaukom uzavření.

Co je v budoucnu pro glaukom?

Nové oční kapky budou i nadále k dispozici pro léčbu zeleného zákalu. Některé kapky budou nové třídy látek. Jiné kapky spojí některé již existující látky v jedné lahvičce k dosažení aditivní účinek a aby bylo jednodušší a úspornější pro pacienty, aby jejich lék.

Mnozí vědci zkoumají terapeutický roli neuroprotekce zrakového nervu, především u pacientů, kteří se zdají být s progresivní poškození nervů a ztráty zorného pole i přes relativně normální nitrooční tlak. Zvířecích modelech ukázaly, že některé chemické mediátory mohou omezit zranění nebo smrti nervových buněk. Dokazování jako přínos pro lidský zrakový nerv, však, je obtížnější, protože, na jednu věc, biopsie nebo vzorky tkáně nejsou k dispozici. Nicméně, jestliže některý z těchto mediátorů v oční kapky mohou být zobrazeny na ochranu lidských zrakový nerv z glaukomové poškození, to by bylo nádherné předem v prevenci slepoty.

V jiných studiích, nové chirurgické metody jsou hodnoceny na snížení nitroočního tlaku více bezpečně bez významné riziko poškození oka nebo ztráta zraku.

Konečně, zvýšené úsilí na zvýšení povědomí veřejnosti o glaukomu, národní bez projekce pro ty osoby, ohrožené, časnější diagnostiku a léčbu a lepší dodržování léčby je v našich silách, doufá, že se sníží ztrátu zraku od glaukomu.