Lékařství


Co může způsobit zranění kotníku bolest?

Kotník výrony a zlomeniny

Kotník výrony jsou jednou z nejčastějších poranění pohybového aparátu. Výrony jsou zranění vazů v kotníku, přimět je, aby částečně nebo zcela slza v důsledku náhlé napínání. Mohou se objevit na jedné nebo obou vnitřní a vnější části hlezenního kloubu. Kotník výrony častěji stane, když tam je již existující svalová slabost v oblasti kotníku nebo historií předchozích poranění kotníku. Typický úraz se stane když je najednou kotník “zkroucený” ve sportovní činnosti, nebo vystoupit z nerovný povrch. Bolest je zpočátku těžké a může být spojena s “odprýskávání” senzace. Okamžitý otok přes oblast zranění často nastane jako poškozené cévy únik tekutiny do místní tkáně. Zkoumání prostoru může způsobit silné bolesti, kdy kotník, je přesunuta. Stupeň bolesti nemusí nutně znamenat, stupeň poškození vazu(s). Poranění vazů se často třídí od I až III, od částečného do úplného slzy. Částečné slzy udržet některé kotník stability, vzhledem k tomu, kompletní slzy ztrácí stabilitu, protože pásky vazy již ortéza hlezenního kloubu. Po přezkoumání, významné výrony kotníků jsou běžně hodnoceny s X-ray test. X-záření může určit, zda se jedná o průvodní přestávka (zlomenina) kosti.

Akutní kotníku výrony jsou zpočátku léčeni s ledem, zbytek, a omezení množství chůze a hmotnost-ložiska na zraněný kotník. Noha může být povýšen na snížení otoku, a berle jsou často doporučuje, aby se zabránilo dalšímu poranění vazů zraněných. Anti-zánětlivé léky mohou být ke snížení lokální zánět. Ledem pomoci snížit otok další oblasti a může snížit bolest. Pacienti s těžkým zraněním, jsou umístěny v imobilizaci odlitků. Chirurgická operace třídy zranění III je považován za, zejména u pacientů, kteří zvažují budoucí atletické účast. Fyzikální terapie programy jsou součástí procesu rehabilitace, obsahující posilovací cviky na dolní svaly na nohou. Zlomeniny jsou opraveny casting na znehybnění kosti k léčení. V závislosti na závažnosti, zlomeniny může vyžadovat ortopedické casting, chirurgické výkony včetně připnout, a otevřené opravy zlomené kosti.

Zánět šlach

Zánět šlach (označuje také jako zánět šlach) je zánět šlachy. Tendinitidy kotníku může zahrnovat Achillovy šlachy, pozadí holenní šlachy, nebo fibulární šlachy. Tato podmínka se obvykle vychází z trauma, ale může vyplývat z podkladových zánětlivých onemocnění nebo onemocnění, jako je reaktivní artritida (dříve nazývaná Reiterův syndrom), revmatoidní artritidy, a ankylozující spondylitida. Všechny formy bolesti tendinitis příčiny, otok, a citlivost v oblasti šlachy zapojených. Nástup může být rychlé, jako s atletickou zranění. Okamžitá léčba zahrnuje znehybnění oblasti, elevace, a omezování hmotnost-ložiska, použití ledu, a použití nesteroidní protizánětlivé léky, které snižují zánět. NSAID, jako naproxen (Naprosyn) nebo ketoprofen (Orudis) jsou běžně používané pro tento účel. Další těžký zánět může vyžadovat ortopedické casting. Athletic účast by měla být omezena, pokud je stále zanícená šlacha, jak tam je značné riziko protržení či natržení šlachy, zejména v oblasti Achilles, s pokračujícím sportovní činnost. Ruptura Achillovy šlachy častěji se vyskytuje u pacientů, kteří měli předchozí Achilles zánět. Když Achillovy šlachy ruptury, to obvykle vyžaduje ortopedické chirurgické opravy.