Lékařství


Jaké nemoci a podmínky mohou způsobit bolest kotníku, a jak se s nimi zachází?

Zánětlivé typy artritidy (zánět kloubu) , které mohou zahrnovat oblasti kotníku patří revmatoidní artritida, reaktivní artritida, dnavá artritida, ankylozující spondylitida, a psoriatická artritida, mimo jiné. Oni obecně nejsou vyvolané trauma zranění a postupně rozvíjet. Tyto typy artritidy jsou spojeny s bolestí, otok, ztuhlost, červenost, a teplo v dané oblasti. Tyto nemoci mají své jedinečné řízení, jak je popsáno jinde. Pro další informace, najdete v následujících článcích: Revmatoidní artritida, Reaktivní artritida, Dna, Ankylozující spondylitidy, a psoriatickou artritidou.

Další podmínky kotníku, který může způsobit bolest kotníku patří tarzální tunelu syndrom. To je důsledek komprese nervu v kotníku, jak nerv projde za normálních podpůrná skupina kolem kotníku jen flexor retinakula. Tarsální tunelu syndrom je popsáno jinde. Pro další informace, přečtěte si prosím tarzální Tunnel Syndrome článek.

Infekce hlezenního kloubu jsou vzácné. Jsou nejčastěji dochází v důsledku bakterií zavádí do kloubu kotníku přes bodné rány nebo trauma. Objevují se také s rozdělením na kůži nad kotníkem v důsledku ulcerací nebo odřeniny. Pacienti s poruchou imunitního systému, jako jsou ty s AIDS, nebo jiné imunitní onemocnění, mají zvýšené riziko infekce v kloubech, včetně kotníku. Také, pacientů s diabetem nebo ti, kteří berou léky kortizon mají zvýšené riziko bakteriální infekce kloubů. Bakteriální infekce jsou společné závažné a vyžadují odvodnění a antibiotika, obvykle nitrožilně.

Je možné vytvořit virové infekce hlezenního kloubu. V ojedinělých společném, jako kotník, Nejčastěji k tomu dochází u dětí a je označována jako “toxické synovitida.” To vede k dočasné zánětem kloubů a mohou být nejprve si všiml, jak subtilní kulhal na dítě. Je to benigní a rozhoduje o své vlastní pouze symptomatické léčbě, jako paracetamol (Tylenol), pro úlevu od bolesti.