Lékařství


Co způsobuje ankylozující spondylitida?

Tendence k rozvoji ankylozující spondylitidou je věřil být geneticky zděděná, a většina (téměř 90%) osob s ankylozující spondylitidou se rodí s gen známý jako gen HLA-B27. Krevní testy byly vyvinuty pro detekci HLA-B27 gen marker a podporoval naše chápání vztahu mezi HLA-B27 a ankylozující spondylitidy. HLA-B27 gen zobrazí pouze zvýšit tendenci vzniku ankylozující spondylitidy, zatímco některé další faktor(s), Možná životní prostředí, jsou nezbytné pro nemoc se objeví nebo se stanou vyjádřené. Například, zatímco 7% Spojených států populace má gen HLA-B27, pouze 1% populace vlastně má nemoc ankylozující spondylitidy. V severní Skandinávii (Laponsko), 1.8% populace má ankylozující spondylitidou, zatímco 24% obecné populace má gen HLA-B27. Dokonce mezi HLA-B27-pozitivních jedinců, riziko vzniku ankylozující spondylitidy Zdá se, že dále v souvislosti s dědičností. V HLA-B27-pozitivních jedinců, kteří mají příbuzné s touto nemocí, riziko vzniku ankylozující spondylitidy je 12% (šestkrát větší, než u těch, jejichž příbuzní nemají ankylozující spondylitidy).

Nedávno, další dva geny byly identifikovány, které jsou spojeny s ankylozující spondylitidou. Tyto geny jsou nazývány ARTS1 a IL23R. Tyto geny vypadají, že hraje roli v ovlivňování imunitní funkce. Předpokládá se, že pochopení vlivu každé z těchto známých genů vědci dosáhne významného pokroku v objevení léku na ankylozující spondylitidy.

Jak zánětu přetrvávají v různých orgánech a kloubů u ankylozující spondylitidy je předmětem aktivního výzkumu. Každý jednotlivec má tendenci mít svou vlastní jedinečnou strukturu prezentace a aktivity nemoci. Počáteční zánět může být v důsledku aktivace imunitního systému, možná před bakteriální infekcí, nebo kombinace infekční mikroby. Po aktivaci, imunitní systém se stává schopen vypne, i když původní bakteriální infekce mohou být dlouhé a odeznění. Chronický zánět tkáně v důsledku pokračující aktivaci tělu vlastní imunitní systém v nepřítomnosti aktivní infekce je charakteristickým znakem zánětlivé autoimunitní onemocnění.