Lékařství


Jak máme pečovat o alergické oči?

Většina lidí s očními alergiemi léčit sami, a to velmi efektivně s produkty OTC. Pokud jsou tato nápravná opatření nefungují, nebo je-li bolest očí, extrémní zčervenání, nebo těžké vypouštění, měli byste vyhledat lékařskou pomoc. Některé podmínky, například, vážně s potenciálními pohled-ohrožující komplikace v případě potřeby ošetření je zpožděn.

Alergie pomoc

Navlhčení oči umělé slzy pomáhá k ředění nahromaděné alergenů a také zabraňuje alergenů z lepení na spojivce. Slza náhražky mohou také zlepšit obrannou funkci přirozeného slzného filmu.

Vyhněte se spouští

Vyhýbání se opět základním kamenem léčby alergie. Je zvláště důležité, aby se zabránilo vzduchu a kontaktní alergeny. Pamatujte, mnutí očí je fyzická spoušť a tudíž je třeba se vyvarovat.

Aktuální antihistaminika & decongestants

Antihistaminikum oční kapky práce tím, že blokuje histaminové receptory v spojivky. Histaminu, proto, není schopen připojit k spojivky a uplatňovat její účinky. Jsou účinné při odhalování svědění, ale mají malý vliv na otok nebo zarudnutí. Oni mají dvě výhody oproti antihistaminika tablet; je rychlejší nástup účinku a menší vysychání oka. Nová generace lokálních antihistaminik zahrnuje emedastine difumarate (Emadine) a levocabastine (Livostin). Nežádoucí účinky těchto léků patří mírné bodání a pálení očí při použití, bolesti hlavy, a ospalost. Ale léčba antihistaminiky v místě dráždění je stále lepší než léčení systémově s perorální antihistaminika pokud je to možné.

Decongestants vzít zarudnutí pryč, jak inzeroval. Však, nejsou pomoci zmírnit svědění. Jednají podle smršťování cév na spojivce. (Oni nejsou opravdu účinné proti alergické oči.) Decongestants, oxymetazdine (Visine LR) a tetrahydrozolinu hydrochlorid (Visine Original) K dispozici jsou OTC. Oni mají potenciál pro zneužívání a nemělo by být pro osoby s úzkým úhlem-, oční onemocnění charakterizované zvýšeným tlakem uvnitř oka.

Alergie pomoc

Dlouhodobé užívání decongestant nosní spreje mohou produkovat rebound fenomén, v němž lék začne způsobit větší přetížení, než se uvolňuje. Tento jev se vyskytuje jen zřídka v očích se opakované použití decongestant kapky. Sliznice očí, jsou odlišné od těch z nosu. Oči mohou být podrážděné a méně citlivý na kapky, ale na rozdíl od nosu, oči mají tendenci se vyvíjet “odskočit” červenost.

Kombinace antihistaminikum-decongestant přípravky může poskytnout rychlou úlevu, které trvá několik hodin. Oni snížit chuť, červenost, a otoky, a jsou velmi užitečné pro mírnější příznaky. Společná kombinace patří pheniramine s naphcyoline hydrochlorid (Naphcon-nebo OPCON-) a antazoline s Nafazolin (Vasocon-). Nežádoucí účinky jsou minimální, ale kapek může být méně účinné, pokud jsou použity po delší dobu. Oni mají potenciál pro zneužívání a nemělo by být pro osoby s úzkým úhlem-.

Aktuální žírných buněk-stabilizátory

Mast-buněk stabilizátory zabránit uvolnění chemických mediátorů zánětu z žírných buněk. Ty jsou účinné pro všechny oční alergií. První z této skupiny léků je cromolyn sodný (Crolom nebo Opticrom), která je k dispozici OTC. Tato aktuální přípravek byl účinný při léčbě lehkých případů jarní keratokonjunktivitidy a pravděpodobně i mírné alergické rýmy a nemá žádné významné nežádoucí účinky. To přece má pomalý nástup účinku. Novější agent, lodoxamide (Alomide), je 2,500 krát silnější než Crolom a má rychlejší nástup účinku. Tento předpis lék může být použita u dětí starších než 2 let a má minimální nežádoucí účinky. Nevýhodou je nutnost použití kapek čtyřikrát denně, a dlouhodobý použití je nezbytné, aby se zabránilo příznaků.

Nejúčinnější žírných buněk-stabilizátor, , která má také antihistaminika vlastnosti, je Patanol. K dispozici na předpis, to je 250 krát účinnější než Alomide na zmírnění svědění a zarudnutí. Tato léčiva poskytuje rychlou úlevu od svědění a pálení očí. To může také zabránit příznaky při použití před expozicí nebo do pylové sezóny. Kapky jsou velmi pohodlné v oku, a může být použito u dětí již ve věku 3 let. Čím delší doba trvání akce umožňuje dávkování dvakrát denně.

Další novinkou, ketotifen (Zaditor), Také má dvojí žírných buněk--stabilizační a antihistaminikum účinky. To dramaticky snižuje svědění a zarudnutí a poskytuje rychlejší úlevu během několika minut.

Aktuální protizánětlivé léky

Nesteroidní protizánětlivé léky jsou zvláště užitečné v léčbě svědění očí. Oni snižují zarudnutí a otok v menší míře. Ketorolac (Acular) je aktuální NSAID, , které mohou způsobit dočasnou píchání a pálení v 40% uživatelů.

Steroidní protizánětlivé oční kapky jsou velmi účinné při léčbě očních alergií, ale oni jsou vyhrazeny pro závažné příznaky, které nereagují na jinou léčbu. Musí být používán s opatrností u osob s tendencí ke krvácení, protože může zvýšit riziko krvácení. Vzhledem k tomu, že existují významné riziko se dlouhodobý léčby, jejich použití by mělo být pod dohledem oftalmologa.

Opatrnosti je třeba, however, z důvodu možných vedlejších účinků dlouhodobý užívání steroidů, dokonce i ve formě očních kapek. Vedlejší účinky steroidů zahrnovat zvýšení tlaku v očích a šedého zákalu. Zvýšeného tlaku v očích se může stát glaukomu a vést k poškození optického (oko) nervu a ztrátě zraku. Katarakta je zakalení nebo zakalení z jasných přírodních čočky uvnitř oka, , které mohou zasahovat do výhledu. Účelem objektivu je zaměření světla nebo obrázkvšaké vstupují do oka. Pamatujte, however, že vedlejší účinky steroidů se obvykle vyskytují se dlouhodobý použití, a že steroidů oční kapky, může být velmi efektivní, používá-li se v krátkém období. Loteprednol etabonate (ALREX) je nový krátký-působící steroidy s méně vedlejších účinků, které ukazují, velký příslib pro léčbu alergické oční choroby.

Alergie záznam

Aktuální steroidů může vyvolat nebo zhoršit glaukom a výsledkem katarakty se dlouhodobý použití. O 500 kapek high-dávku přípravku může způsobit šedý zákal. Také, Pamatujte si, že s aktuálními steroidní oční kapky, krátkodobý, low-potence přípravky jsou doporučovány a měly by být používán pouze pod dohledem oftalmologa.

Systémová léky

Ústní antihistaminika, buď OTC nebo předpis (ne- nebo lehce sedativní), mohou být použity pro svědění očí. OTC přípravků může způsobit ospalost, a tak může způsobit vysychání očí.

Alergie pomoc

Obecně, léčbě aktuální podmínky s aktuálními léky je výhodnější. Proč zapojit celé tělo, když lokálně účinné alternativy nejsou k dispozici?

Alergie výstřely (imunoterapie)

Při zamezení trestné alergenů a místní léčba není účinná, alergie snímků může být uveden. Váš alergolog může navrhnout tato forma léčby, kdy jiná opatření byla neúspěšná.

Zde je několik obecných tipů stojí za připomenutí:

* Oči, které jsou suché může zhoršit příznaky oční alergie. Odtrhávací náhražky, jako umělé slzy, jsou často zapomenuté, ale jsou účinné mazivo a nádherný ošetření.

* Studené obklady mohou pomoci, zejména náhlé alergické reakce a oteklé oči.

* Uchovávejte v chladu oční kapky, protože to dělá více použití uklidňující.