Lékařství


Co je to mentální anorexie?

Mentální anorexie, obyčejně odkazoval se na jednoduše jako anorexie, je jedním z typů poruch příjmu potravy. Ještě důležitější je, to je také psychické poruchy. Anorexie je stav, který přesahuje ven-z-ovládání diety. Osoba s anorexií často zpočátku začne dieta, jak zhubnout. V průběhu času, hubnutí se stává znakem mistrovství a kontroly.

Snaha stát se tenčí, je ve skutečnosti sekundární obavy o kontrole a / nebo obavy týkající se vlastního těla. Jednotlivé pokračuje nekonečný cyklus omezujících stravování, často doprovázeny dalšími chování, jako je nadměrné cvičení či nadužívání pilulky na hubnutí, diuretika, laxativa, a / nebo enemas za účelem snížení tělesné hmotnosti, často až k bodu blízko k hladovění, aby měli pocit kontroly nad jeho nebo její tělo. Tento cyklus se stává posedlostí a, takto, je podobný některému typu závislosti.

Kdo je ohrožen na anorexii?

Přibližně 95% z těchto postižených anorexií jsou ženy, ale muži se může vyvinout i porucha. Zatímco anorexie obvykle začíná projevovat v raném dospívání, to je také vidět u malých dětí a dospělých. V USA. a dalších zemích s vysokým ekonomickým postavením, Odhaduje se, že asi jeden z každých 100 dospívajících dívek má poruchu. Kavkazané jsou častěji postiženy než lidé z jiných rasového původu, a anorexie je více obyčejný v střední a vyšší socioekonomické skupiny. Podle U.S. Národního ústavu pro duševní zdraví (NIMH), Odhaduje 0.5%-3.7% žen bude trpět touto poruchou v určitém okamžiku svého života.

Mnoho odborníků považuje lidí, pro které hubenost je zejména žádoucí, nebo profesní požadavek (jako atleti, modely, tanečníci, a herci), jsou v riziku poruch příjmu potravy jako je anorexie.