Lékařství


Co způsobuje nechutenství?

V této době, žádnou určitou příčinu mentální anorexie byla určena. Však, výzkumu v rámci lékařské a psychologické oblasti nadále zkoumá možné příčiny.

Studie naznačují, že genetické (zděděný) složka může hrát významnou roli v určení osoby je citlivost na anorexii, než se dříve myslelo. Výzkumníci se nyní snaží identifikovat konkrétní gen či geny, které by mohly mít vliv člověka je tendence k rozvoji této poruchy, a předběžné studie naznačují, že gen se nachází na chromozomu 1p se zdá být rozhodující pro určení osoby’ s citlivostí na mentální anorexie.

Jiné důkazy měl označila dysfunkce v části mozku, hypothalamus (, který upravuje některé metabolické procesy), přispívá k rozvoji anorexie. Jiné studie ukázaly, že nerovnováha v neurotransmiter (chemických látek v mozku zahrnuje v signalizačních a regulačních procesů) hladiny v mozku se mohou vyskytnout u lidí trpících anorexií.

Problémy s krmením jako dítě, všeobecných dějin undereating, a matky depresivní symptomy bývají rizikových faktorů pro vznik anorexie. Ostatní osobní charakteristiky, které mohou predisponují jedince k rozvoji anorexie patří vysoká úroveň negativní pocity a perfekcionismus. Pro mnoho jedinců s anorexií, destruktivní cyklus začíná s tlakem být štíhlá a atraktivní. Chudý self-image sloučeniny problém. Lidé, kteří trpí jakoukoliv poruchou příjmu potravy je větší pravděpodobnost, že se stal obětí zneužívání v dětství.

Zatímco někteří odborníci i nadále toho názoru, že rodina svár a vysoké nároky ze strany rodičů může dát člověk v ohrožení pro rozvoj tohoto onemocnění, stále více důkazů proti názoru, že rodiny způsobit nechutenství je připevněna tak, že profesionální duševní-zdravotnické organizace už připisovat, že teorie. Možné faktory, které chrání proti rozvoji anorexie patří vysoká matky index tělesné hmotnosti, stejně jako osobní vysoké vlastní-úcta.