Lékařství


Jak se anorexie diagnostikována?

Mentální anorexie může být těžké poruchy diagnostikovat, od jedinců s anorexií často pokoušejí se schovat nepořádek. Popírání a tajemství, často doprovázejí další příznaky. To je neobvyklé pro jedince s anorexií, aby vyhledali odbornou pomoc, protože jednotlivé obvykle neuznává, že ona nebo on má problém (popření). V mnoha případech, skutečná diagnóza není provedena, dokud zdravotní komplikace vyvinuly. Jednotlivec je často přinesen k pozornosti odborné rodinnými příslušníky pouze po označených hubnutí došlo. Když anorexics konečně přišel k pozornosti zdravotní péče, profesionální-, často chybí vhled do jejich problém přesto, že je hrozně podvyživený a mohou být nespolehlivé, pokud jde o poskytování přesných informací. Proto, je často nezbytné získat informace od rodičů nebo jiných členů rodiny za účelem posouzení stupně hubnutí a rozsahu poruchy. Zdravotničtí odborníci se někdy spravovat dotazníky pro anorexii jako součást screeningu nepořádek.

Aktuální kritéria pro mentální anorexií se nacházejí v diagnostickém Americké psychiatrické asociace a statistický manuál duševních poruch, Čtvrté vydání, Revize textu (DSM-IV-TR).

Existují čtyři základní kritéria pro diagnózu mentální anorexie, které jsou charakteristické:

1. Odmítnutí udržovat tělesnou hmotnost na úrovni nebo nad minimálně normální hmotností vzhledem k věku a výšce. Udržování tělesné hmotnosti menší než 85% očekávané hmotnosti.

2. Intenzivní strach z přibírání na váze nebo se tuk, i když člověk má podváhu

3. Self-vnímání, které je hrubě zkreslené, nadměrný důraz na tělesné hmotnosti v self-assessment, a úbytek na váze, která je buď minimální nebo nepotvrzen úplně.

4. U žen, které již byly zahájeny jejich menstruačního cyklu, nejméně tří po sobě následujících obdobích jsou vynechal (amenorea), nebo menstruační krvácení dojít až po hormon je podáván

DSM-IV-TR dále identifikuje dva podtypy mentální anorexie. V binge-eating/purging typu, jednotlivé pravidelně se zabývá přejídání nebo chování, které zahrnuje čištění self-přiměl zvracení nebo zneužívání projímadel, diuretika, nebo enemas během současná epizoda anorexie. V omezující typ, jednotlivé přísně omezuje příjem potravy, ale není pravidelně účastní chování vidět v binge-jíst typu.