Lékařství


Jaké jsou příznaky anorexie (fyzikální)?

Většina zdravotních komplikací v důsledku mentální anorexie z hladovění. Jen málo orgány jsou ušetřeny postupné zhoršování přinesla anorexie.

* Srdce a oběhového systému: I když to není život ohrožující-, abnormálně pomalé srdeční frekvenci (bradykardie) a neobvykle nízký krevní tlak (hypotenze) jsou časté projevy hladovění a jsou obvykle spojeny s anorexií. Větší význam, jsou poruchy srdečního rytmu (arytmie). Snížení pracovní schopnosti srdce je spojena s těžkou hubnutí a hladovění.

* Gastrointestinální komplikace jsou také spojené s anorexií. Zácpa a bolesti břicha jsou nejčastější příznaky. Sazba, za kterou se jídlo vstřebává do těla se zpomaluje. Hladovění a nadužívání projímadel může vážně narušit tělo je normální funkce podílející se na procesu eliminace. Zatímco funkce jater je obecně být shledány v normálu, existují důkazy o změnách v enzymů a celkové poškození jater.

* Žlázový (endokrinní) systém v těle je hluboce ovlivněn anorexie. Komplexní fyzikální a chemické procesy v rámci zachování života může být narušen, s vážnými následky. Poruchy v menstruačním cyklu jsou časté, a sekundární amenorea (absence menstruace) postihuje asi 90% dospívajících dívek s anorexií. Menstruační krvácení obvykle vrátí s přibývání na váze a úspěšné léčby. Hormonální nerovnováha se vyskytuje u mužů s anorexií, stejně. Kontinuální omezující jíst může trik štítné žlázy myslet, že je tělo hladoví, přimět to, aby zpomalil ve snaze zachovat kalorií.

* Ledvina (ledvin) funkce může vypadat normální. Však, existují významné změny ve funkci ledvin u mnoha lidí s anorexií, vede ke zvýšení nebo snížení močení nebo potenciálně fatální nedostatek draslíku.

* Hustoty kostí ztráty (osteopenie nebo řídnutí kostí) je významným komplikace anorexie, protože ženy získat 40%-60% jejich kostní hmoty během dospívání. Studie ukázaly, že úbytek kostní hmoty může dojít poměrně rychle u dívek s anorexií. Zatímco některé studie ukázaly, že kostní hustota může být obnovena, pokud celkový zdravotní stav zlepší a anorexie je úspěšně léčena, jiné studie naznačují, že zvýšené riziko zlomenin může přetrvávat v pozdějším životě.

* Anorexics, kteří používají velké množství projímadel, nebo kteří často zvracet jsou velkým rizikem pro nerovnováhu elektrolytů, což může mít život ohrožující následky-.

* Anémie je často nalezený v anorektických pacientek. Kromě toho mají méně červených krvinek, lidé s anorexií inklinují mít nižší počet bílých krvinek, které hrají významnou roli při ochraně organismu z rozvojových infekcí. Potlačil imunitu a vysoké riziko infekce jsou podezřelé, ale klinicky ověřené.

* Tělesné příznaky, jiné než zřejmý úbytek hmotnosti, může být viděn. Anorexie může způsobit nižší tělesná teplota, stejně jako suchá, šupinatá kůže, které se na žlutý nádech. Konec, plísni vlasy rostou na obličeji, zpátky, zbraně, a nohy. I přes tento nový růst vlasů, ztráta vlasů na hlavě není neobvyklé. Hřebíky mohou stát křehkými. Časté zvracení může narušit zubní sklovinu a nakonec vést k ztrátě zubů.