Lékařství


Jaká je prognóza (výsledek) anorexie?

Anorexie je mezi psychickými poruchami, které mají nejvyšší úmrtnost, s odhadovaným 6% anorexie obětí umírá na komplikace onemocnění. Mezi nejčastější příčiny úmrtí u lidí s anorexií jsou zdravotní komplikace stavu, včetně srdeční zástava a nerovnováhy elektrolytů. Sebevražda je také příčinou úmrtí u lidí s anorexií. Při absenci koexistujících poruchy osobnosti, mladších jedinců s anorexií inklinují dělat lépe v průběhu času, než jejich starší protějšky.

Včasná diagnóza a léčba může zlepšit celkovou prognózu v jednotlivých s anorexií. Přes většinu psychiatrických léků, které jen malý vliv na příznaky, které jsou specifické pro anorexie, zlepšení symptomů spojených (například, úzkosti a deprese) může mít silný, pozitivní vliv na zlepšení, že jedinci s mentální show v průběhu času. S odpovídající úpravou, zhruba polovina z těchto postižených bude dělat úplné uzdravení. Někteří lidé zažijí kolísavé vzor hmotnosti následuje relaps, zatímco jiní zkušenosti postupně se zhoršující průběh nemoci v průběhu mnoha let, a ještě jiní se nikdy úplně neuzdraví. Odhaduje se, že asi 20% lidí s anorexií zůstávají chronicky nemocných z podmínky.

Jak s mnoha jinými toxikomaniemi, to trvá den-to-denní úsilí o kontrolu nutkání k relapsu. Mnoho jednotlivců bude vyžadovat pokračující léčbě anorexie v průběhu několika let, a některé mohou vyžadovat léčbu po celou dobu jejich života. Faktory, které se zdají složitější předpovídat zotavení se z anorexie patří zvracení a další čištění chování, bulimie, a příznaky obsedantní poruchy osobnosti. Čím déle nemoc pokračuje, tím obtížnější je považovat za stejně.