Lékařství


Jak se prepatellar burzitidy ošetřeného kolena?

Řešení případných burzitidy závisí na tom, zda se jedná infekce. Aseptických prepatellar bursitida lze léčit s ledem obklady, zbytek, a protizánětlivé léky a bolest. Příležitostně, to vyžaduje aspirace tekutiny bursa. Tento postup zahrnuje odstranění tekutiny s injekčních jehel a stříkaček za sterilních podmínek a může být vykonávána v ordinaci lékaře. Někdy tekutina je odeslána do laboratoře k další analýze. Neinfekční koleno bursitida může být také léčen injekci kortizonu léků do rozvodněné bursa. Toto je někdy děláno ve stejnou dobu jako aspirace postup.

Septiků bursitida vyžaduje ještě další vyšetření a léčbu. Burzitida tekutina může být zkoumána v laboratoři zjistit mikroby způsobující infekci. To vyžaduje antibiotickou terapii, často intravenózně. Opakované aspirace zanícené tekutina může být vyžadována. Chirurgické odvodnění a odstranění infikovaných bursa vak (bursectomy) může být rovněž nezbytné.

A co ostatní kolena burz?

Druhá bursa kolena se nachází těsně pod koleno pod velký, že šlacha přikládá svaly v přední části stehna a kolenní čéšky do prominentní kost v přední části bérce. Toto se nazývá bursa bursa infrapatellar, a když se zanítí, stav se nazývá infrapatellar burzitida. To je obyčejně viděn s zánět šlachy přilehlých v důsledku zranění na lyžích, proto název “skokanské koleno.” Tato podmínka je obecně zachází s ledem, zbytek, a ústní protizánětlivý a / nebo bolesti léky.

Třetí bursa kolena se nazývá “husí Bursa.” Je umístěn na spodní vnitřní straně kolena. Tato bursa zanítí nejčastěji ve středním věku-ženy. Tato podmínka je označován jako husí burzitida. Husí bursitida je zvláště obyčejný v těch, kteří jsou obézní. Tito pacienti mohou zaznamenáte bolest na vnitřní koleno při stoupání nebo klesání po schodech. Husí bursitida je obecně zachází s ledem, zbytek, a ústní protizánětlivý a / nebo bolesti léky, i když injekce kortizonu jsou také uvedeny.