Lékařství


Co způsobuje spondylolistéza?

Existuje pět hlavních typů bederní spondylolistéza.

1. Dysplastické spondylolistéza: Dysplastických spondylolistézou je způsobena vadou ve vytvoření části obratle volal aspekt, který umožňuje proklouznout dopředu. To je podmínka, že pacient se rodí s (kongenitální).

2. Isthmic spondylolistéza: V Isthmic spondylolistéza, je závada v části zvané pars obratle interarticularis. Pokud je vada bez skluzu, pacient má spondylolysis. Isthmic spondylolistézou mohou být způsobeny opakovaným trauma a je více obyčejný v sportovců vystavena hyperextenze návrhy, včetně gymnasty, a fotbal linemen.

3. Degenerativní spondylolistéza: Degenerativní spondylolistézou dochází v důsledku změn v artritické klouby obratlů v důsledku degenerace chrupavky. Degenerativní spondylolistézou je častější u starších pacientů.

4. Traumatické spondylolistéza: Traumatické spondylolistézou je kvůli přímému trauma nebo poranění obratlů. To může být způsobeno frakturou pedicle, lamina nebo aspekt spoje, který umožňuje přední část obratle do skluzu vpřed, pokud jde o zadní část obratle.

5. Patologické spondylolistéza: Patologické spondylolistézou je způsobena vadou kostí způsobené abnormální kostní, například od nádoru.