Lékařství


Úvod do potravinové alergie

Buď potravinové alergie nebo potravinové intolerance postihuje téměř každý v určitém okamžiku. Když lidé mají nepříjemnou reakci na něco, co jedli, oni si často myslí, že mají alergii na potraviny. Skutečně, však, pouze do 3% dospělých a 6%-8% dětí má klinicky prokázanou pravdou alergické reakce na potraviny.

Tento rozdíl mezi prevalence klinicky prokázanou alergií na potraviny a veřejnost vnímá problém je způsoben především interpretací potravinovou nesnášenlivost nebo jiné nežádoucí potraviny reakcí na potraviny jako potravinové alergie. Pravda, potravinové alergie, je abnormální reakce na potraviny, které se spouští zvláštní reakci imunitního systému a vyjádřené některými, často charakteristické, příznaky. Ostatní druhy reakce na potraviny, které nejsou potravinové alergie patří potraviny nesnášenlivost (jako je např. laktóza nebo mléko intolerance), otravu jídlem, a toxické reakce. Jídlo intolerance je také abnormální reakce na potraviny, a její příznaky se mohou podobat ty potravinové alergie. Jídlo intolerance, však, je daleko více převládající, se vyskytuje v různých nemocí, a spouští několik různých mechanismů, které jsou odlišné od imunologické reakce odpovědných za potravinové alergie.

Lidé, kteří mají potravinové alergie musí identifikovat a zabránit jim, protože, i když obvykle mírné a není těžké, Tyto reakce mohou způsobit devastující nemoci a, Ve vzácných případech, mohou být fatální.