Lékařství


Co způsobuje antrax?

Původcem antraxu je bakterie zvané Bacillus anthracis. Zatímco ostatní vyšetřovatelé objevili anthrax bacillus, to byl německý lékař a vědec, Dr. Robert Koch, který dokázal, že bakterie antraxu byla příčina nemoci, která ovlivnila hospodářská zvířata ve své komunitě. Pod mikroskopem, bakterie vypadají jako velké tyče. Však, v půdě, kde žijí, antraxu organismy existují v podobě odložených volal výtrusy. Tyto spory jsou velmi odolné a obtížně zničit. Spory byly známé přežít v půdě tak dlouho, jak 48 let.

Jak je antrax smluvně?

Anthrax může infikovat člověka ve třech směrech. Nejběžnější je infekce přes kůži, , která způsobuje bolest, která obvykle ošklivý zmizí bez léčby. Lidé a zvířata mohou spolknout antrax z těl uhynulých zvířat, které byly kontaminovány s antraxem. Požití antraxu mohou způsobit vážné, někdy fatální onemocnění. Nejvíce smrtelná forma je inhalační antrax. Pokud spóry antraxu jsou vdechovány, oni se stěhují do lymfatických uzlin v hrudníku, kde se množí, rozšíření, a produkují toxiny, které často způsobují smrt.

Jak častá je antrax?

Antrax je nyní vzácné u lidí ve Spojených státech a rozvinutých zemí,. To ještě nastane dnes, převážně v zemích chybí veřejně-zdravotní předpisy, které brání ve styku s kontaminovanými kozy, dobytek, ovce, a koní a jejich produkty. V posledních několika letech, tam byly vzácné případy antraxu u lidí vystavených dovezené zvíře se schovává používané při výrobě bubnů. Drum hráči, buben tvůrci, a jejich rodinní příslušníci byli nakaženi tímto způsobem. Velkým problémem pro ty z nás, v západních zemích (kteří nemají hrát na bubny) je použití antraxu jako agent biologické války.

Jak dlouhá je inkubační doba s antraxem?

Inkubační doba (v období mezi kontaktu s antraxem a začátkem příznaků) může být relativně krátký, jedna-pětden. Podobně jako jiné infekční nemoci, inkubační doba pro antrax je značně variabilní a může trvat týdny, než nakažený člověk cítí nemocný.