Lékařství


Jaké druhy chorob se antraxu způsobit?

Existují tři formy onemocnění, způsobené antrax: kožní (kůže) anthrax, inhalační antrax, a gastrointestinální (střeantraxhrax.

Kožní antrax

Kožní (kůže) forma antraxu začíná jako červená-hnědá zvýšil na místě, které zvětšuje se značným zarudnutí kolem něj, puchýře, a kalení. Ve středu na místě pak ukazuje vřed kráter s krví-zabarvený odvodnění a tvorbě černých kůry zvané krusty. Tam jsou zduřelé uzliny (lymfatické uzliny) v oblasti. Příznaky zahrnují bolesti svalů a bolesti, bolest hlavy, horečka, nevolnost, a zvracení. Nemoc obvykle ustoupí asi šest týdnů, ale smrt může nastat, pokud pacienti nebudou dostávat odpovídající antibiotika.

INHALAČNÍ Anthrax

První příznaky jsou jemné, postupné a chřipka-jako (vliv). Za pár dní, však, nemoc se zhoršuje a tam může být závažná respirační tísně. Šok, kóma, a smrt následovat. Vdechování antraxu nezpůsobuje pravda zápal plic. Vlastně, výtrusy si vybral v plicích se o buňky zvané makrofágy metaře. Většina z výtrusy jsou zabiti. Bohužel, některé přežijí a jsou přepravovány na žlázy na hrudi tzv. lymfatických uzlin. V lymfatických uzlinách, výtrusy, které přežijí násobí, produkují toxiny smrtící, a rozšířila se po celém těle. Závažné krvácení a smrt tkáně (odumírání) se vyskytuje v těchto mízních uzlin v hrudníku. Odtamtud, nemoc se šíří do sousedních plic a zbytek těla. Inhalační antrax je velmi závažné onemocnění, a bohužel, nejvíce postižených jedinců se stejně, jako by jim dostat odpovídající antibiotika. Proč je to tak? Antibiotik jsou účinné v zabíjení bakterií, ale nemají zničit smrtící toxiny, které již bylo propuštěno z antraxu bakterií.

Gastrointestinální antrax

Nyní vzácné, antrax ze střev (gastrointestinální antrax) je výsledkem konzumace nedostatečně tepelně, kontaminovaného masa. Příznaky této formy antraxu zahrnují nevolnost, ztráta chuti k jídlu, krvavý průjem a horečku následovat bolesti břicha. Bakterie napadnou přes střevní stěnu. Pak se infekce šíří do celého těla přes krevní řečiště (septikémie) se smrtící toxicity.