Lékařství


Jak se alergické reakce na potraviny se vyskytují?

Alergenů v potravinách jsou ty komponenty, které jsou odpovědné za podněcování k alergické reakci. Jsou to bílkoviny, které obvykle brání teplo vaření, kyseliny v žaludku, a střevní trávicí enzymy. V důsledku toho, alergeny přežít až přes gastrointestinální ostění, vstupují do krevního řečiště, a jít na cílové orgány, způsobující alergické reakce po celém těle. Mechanismus potravinové alergie se týká imunitního systému a dědičnost.

Imunitní systém: Alergická reakce na potraviny zahrnuje dvě složky imunitního systému. Jedna složka je typ bílkoviny, protilátky zvané imunoglobulin E (IgE), které proudí krev. Na druhé straně je žírných buněk, specializované buňky, která se nachází ve všech tkáních těla. Žírných buněk je běžná zejména, však, v oblastech těla, které jsou typické pro místa vzniku alergických reakcí, včetně nosu a krku, plíce, kůže, a gastrointestinálního traktu.

Dědičnost: Tendenci jednotlivce k produkci IgE proti něčemu zdánlivě jako nevinné, jak jídlo vypadá, že je zdědil. Obvykle, lidé s alergiemi pocházejí z rodin, ve kterých alergie jsou společné — Nemusí být platné pro potraviny, ale možná alergie na pyl, jak, peří, nebo léky. Tedy, osoba se dvěma alergickou rodiči je více pravděpodobné, že vývoj potravinové alergie než někdo s jedním alergickou rodiče.

Mechanismus: Potravinová alergie je reakce přecitlivělosti, což znamená, že před alergickou reakci na alergen v potravinách může dojít, člověk potřebuje, aby byly vystaveny dříve, to je, citlivých, do potravin. Na úvodní expozice, alergen stimuluje lymfocytů (specializované bílé krvinky) produkovat IgE protilátek, které je specifické pro alergen. Tato IgE pak se uvolní a přikládá na povrch žírných buněk v různých tkáních těla. Příště člověk jí, že potraviny, jeho alergen zdokonaluje v na specifické IgE protilátky na povrchu žírných buněk a vyzve buňky k uvolnění chemických látek, jako je histamin. V závislosti na tkáni, ve které jsou propuštěny, těchto chemických látek způsobí, že různé příznaky potravinové alergie.