Lékařství


Co je citrulin protilátka?

Citrulin protilátka je imunitní protein (protilátka) která se váže na non-standard aminokyselin (citrulin) , který je tvořen odstraněním amino skupiny z přírodních aminokyselin, arginin. Citrulin protilátky se měří krevní test, který je analyzován v laboratořích.

Výzkum naznačuje, že v kloubech pacientů s revmatoidní artritidou, proteiny mohou být změněny citrulin jako součást procesu, který vede k zánětu kloubu revmatoidní. Citrulin protilátek byla také odkazoval se na jak anti-citrulin protilátek, anti-cyklický peptid citrulínový protilátek, a anti-CCP.

Pro to, co je citrulin používá protilátka?

Citrulin protilátka je přítomna v krvi u většiny pacientů s revmatoidní artritidou. Je používán v diagnostice revmatoidní artritidy při hodnocení pacientů s nevysvětlitelnou zánět kloubu. Test na protilátky proti citrulinu je velmi užitečné při hledání příčiny dříve nediagnostikované zánětlivé artritidy, kdy je látka detekována tradiční krevní test na revmatoidní artritidu, revmatoidní faktor, není k dispozici. Citrulin protilátky pociťován vyobrazit starší fáze revmatoidní artritidy v tomto prostředí.

Citrulin protilátek pak mohou být použity lékaři povzbudit je k pokračování v optimální léčba směřuje k revmatoidní artritidy. Výzkum zjistil, že přítomnost protilátek proti citrulinu byla také spojena s větším sklonem k více destruktivní formy revmatoidní artritidy.

Jak zvláštní je citrulin protilátky krevní test na revmatoidní artritidu?

Když je citrulin protilátka nalezené v krvi pacienta, tam je 90%-95% pravděpodobnost, že pacient má revmatoidní artritida.