Lékařství


Co může způsobit nevolnost a zvracení?

Nevolnost a zvracení z mnoha důvodů. Běžné příčiny patří kinetózy, self-omezený nemoci (viry nebo otrava jídlem) , které trvají několik hodin až několik dní, a toxiny (jako jsou některé léky).

Lidé by se měli poradit s lékařem, jestliže nevolnost a / nebo zvracení přetrvávají, nebo jsou provázena jinými závažnými příznaky jako bolesti břicha, horečka, žluté zabarvení kůže (žloutenka), nebo krvácení. Jedinci s těžkou či pokračující zvracení, kteří mají jiné závažné zdravotní problémy, jsou starší, jsou velmi mladé, nebo jsou těhotné nebo kojící děti by také měla vyhledat lékařskou pomoc.

Kinetózou se mohou objevit v mnoha oblastech, včetně cestování autem, vzduchu, nebo lodí. To může být nejlepší nastavení pro použití přes-the-counter léčby pro nevolnost a zvracení. Další vnitřní ucho-problémy, které jsou spojené s kinetózou může vytvořit pocit nevolnosti, jakož.

Virové infekce může způsobit nevolnost a zvracení, která je někdy spojena s průjmem. Často, an “vypuknutí” může být poznán s několika případy se staly ve stejném domácnosti. Otravu jídlem buď bakterie nebo viry mohou vyvolat podobné příznaky. V obou případech, onemocnění obecně jejich průběh po dobu několika dní a vyřešit bez léčby.

Léky mohou způsobit nevolnost nebo zvracení a měla by být podezřelé, když se příznaky objeví během krátké doby po spuštění nového léku. Informujte svého předepisujícího lékaře, pokud se tak stane.

Nevolnost a zvracení nejsou onemocnění, ale příznaky, které mohou být způsobeny mnoha podmínek. Několik dalších méně časté důvody pro nevolnost a zvracení jsou

* raných fázích těhotenství (nevolnost se vyskytuje zhruba 50%-90% ze všech těhotenství, zvracení v 25%-55%),
* bolestivé zranění,
* pooperační (období po operaci),
* emocionální nebo hrozný situace,
* žlučníku, žlučové kameny nebo infekce (cholecystitis),
* přejídání (zvláště po žaludeční bypass),
* reakce na určité pachy nebo zápachem,
* infarkt (může být jediným příznakem u některých lidí),
* otřes mozku a poranění hlavy,
* nádor na mozku,
* vředy nebo gastritidu,
* bulimie nebo jiné psychické nemoci, a
* gastroparézy (pomalé vyprazdňování žaludku často vidět u lidí s diabetem).