Lékařství


Jaké typy léčby jsou k dispozici k léčbě nevolnosti a zvracení?

Léky používané k léčbě nevolnosti a zvracení se nazývají antiemetika. Mnoho druhů antiemetika může snížit závažnost nevolnost, ačkoli většina vyžaduje lékařský předpis a hodnocení. Léky dostupné přes-the-counter, jsou vhodné zejména pro použití v pohybu nemoci a pro případ mírná nevolnost.

* Meclizine hydrochlorid (Bonine) je antihistaminikum, které je účinné při léčbě nevolnosti, zvracení, a závratě spojené s kinetózou. Není-li doporučeno lékařem, to by nemělo být lidé s plicními chorobami, glaukom, nebo ty, kteří mají potíže s močením z důvodu zvětšené prostaty. Meclizine může způsobit ospalost a neměly by být užíván spolu s dalšími sedativy, jako je alkohol, uklidňující, nebo prášky na spaní. Vzhledem k ospalosti, lidí, kteří používají meclizine by neměli řídit ani obsluhovat stroje. Meclizine se nedoporučuje u dětí mladších 12 nebo u těhotných nebo kojících žen, pokud to doporučí lékař.

* Dimenhydrinate (Dramamine.) Také je antihistaminikum. Jeho použití by mělo být omezeno na cestovní nevolnosti. To může způsobit ospalost a je třeba se vyhnout ve stejné situaci jako Meclizine. Několik různých formulací dimenhydrinate jsou k dispozici, včetně dětí, likvidní, který by měl být používán podle návodu pod vedením lékaře. Dramamine Méně Ospalé Formule obsahuje meclizine, jako Bonine, a může mít méně sedativní nežádoucí účinky. Oba meclizine a dimenhydrinate doporučujeme vzít asi hodinu před cestou, aby se zabránilo pohybu nemoci.

* Emetrol je perorální roztok určené k uklidnění žaludku při nevolnosti a zvracení způsobených virovou nebo bakteriální infekce nebo přejídání. Emetrol obsahuje cukr a kyselinu fosforečnou. Diabetici by neměli používat Emetrol bez lékařského dohledu, protože koncentrovaného cukerného. Podle jejího výrobce, Emetrol by neměl být užíván déle než pět dávek za jednu hodinu bez předchozí konzultace s lékařem. Poraďte se s lékařem, než začnete tento přípravek pro těhotné a kojící ženy a malé děti.

* Subsalicylan bismutitý (Pepto-Bismol.) je přípravek obsahující bismut subsalicylan, prokázáno chemické být k ústupu nevolnost a žaludeční nevolnost. Tato náprava má přímý účinek na sliznici žaludku a nemá žádné známé závažné nežádoucí účinky. To může způsobit ztmavnutí stolice barvu a jazyka. Těhotné nebo kojící ženy by se měly obrátit na svého lékaře před použitím subsalicylan bismutitý neboť část účinné látky (salicylát) je chemicky podobný aspirinu, , které mohou poškodit kojence a plod. Pacienti s alergií na aspirin nebo léky související také neměli používat vizmut subsalicylate. Použití pod vedením lékaře, pokud užíváte antikoagulancia (ředění krve) nebo mají cukrovku nebo dnu, protože salicylát může dále podpořit antikoagulační účinek.