Lékařství


Léčba antimikrobiální rezistence léčiv

Pokud si myslíte, že máte infekci jakéhokoli druhu-bakteriální, virový, nebo plísňové-mluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče. Některé infekce vyřeší bez lékařského zásahu. Jiní ne a může se stát velmi vážným. Ušní infekce jsou dobrým příkladem: Některé záněty středního ucha jsou způsobeny viry a bude mít lepší bez léčby; zatímco jiné záněty středního ucha způsobené bakteriemi mohou způsobit perforované ušní bubínky, nebo horší, Pokud se neléčí.

Rozhodnutí o použití antimikrobiálních látek by mělo být ponecháno na vašeho poskytovatele zdravotní péče. V některých případech, antimikrobiální látky nebudou zkrátit průběh nemoci, ale oni mohou snížit pravděpodobnost přenosu na další lidi, jako je tomu v případě černého kašle (černý kašel).

Antibiotika nelze bojovat proti infekcím způsobeným viry.

Antibiotika jsou vhodné pro použití při

1. Je známo, že bakteriální infekce; nebo
2. Pokud je příčina neznámá, pak důsledky nejsou léčbě podmínka mohla být zničující (g, na začátku roku meningitidy).

Poznámky, barvu sputa (slina) nevyplývá, zda antibiotika jsou povinné. Většina případů zánětu průdušek je způsobeno viry; proto, změna ve sputu barvy neznamená bakteriální infekce.

Diagnóza antimikrobiální rezistence léčiv

Diagnostické testy jsou navrženy tak, aby určit, které mikrob způsobuje infekce a antimikrobiální látky, které by mohly být odolný mikrob. Tato informace by mohla sloužit poskytovatele zdravotní péče vybrat vhodnou antimikrobiální. Však, aktuální diagnostické testy často trvat několik dní, aby výsledky. Častokrát, poskytovatelů zdravotní péče třeba, aby se rozhodování o léčbě, než budou známy výsledky. Během čekání na výsledky testů, poskytovatelů zdravotní péče může předepsat široké spektrum antimikrobiální-li více specifická léčba by mohla být lepší. Běžnou praxi léčby neznámých infekcí s širokým spektrem antimikrobiálních-je dalším faktorem při vzniku antimikrobiální rezistence.