Lékařství


Prevence antimikrobiální rezistence léčiv

Chcete-li zabránit antimikrobiální rezistence, vy a váš poskytovatel zdravotní péče by měla projednat příslušné léky na vaši nemoc a vyhnout se podává příliš mnoho nebo zneužívání léků. Přísně dodržujte pokyny léků na předpis a nikdy akcie nebo brát léky, které bylo předepsáno pro někoho jiného. Efektivně komunikovat se svým poskytovatelem zdravotní péče, tak, že on nebo ona má jasnou představu o vašich příznaků a může určit, zda antimikrobiální léky, jako antibiotikum, je vhodné. Neukládejte své antibiotikum pro příště onemocníte; přijmou veškerá lék přesně podle vašeho poskytovatele zdravotní péče. Pokud je poskytovatel zdravotní péče předepsal více než požadované dávky, zlikvidujte zbylé léky, jakmile jste dokončili předepsané léčby. Nesdílejte své léky s jinou osobou.

Zdravý životní styl návyky vždy daleko v prevenci onemocnění, včetně správné diety, cvičení, spánek, a správné hygienické, jako je časté mytí rukou.

Antimikrobiální rezistence: Rostoucí zdravotní problém

Vznik rezistentních mikrobů léků není nic nového nebo neočekávaných. Oba přirozených příčin a společenským tlakům řídit bakterie, viry, parazity, a další mikroby neustále mění ve snaze vyhnout se léky vyvinuté zabít.

Přirozené příčiny

Podobně jako všechny organismy, mikrobů podstoupit náhodné genetické mutace, a tyto změny mohou zvýšit léky odpor. Odolnost proti léky vzniklých náhodou v několika organismů se může rychle šířit prostřednictvím rychlého rozmnožování na celé populace mikroba.

Společenským tlakům

Antimikrobiální rezistence je podporováno nadužívání a zneužívání antimikrobiálních léků u lidí i zvířat; nedostatek diagnostických testů rychle identifikovat infekčním agens; a špatné hygieny rukou a kontrolu infekce ve zdravotnických a komunitních zařízeních.

Společně, tyto síly přispívají k problému léky rezistentních infekcí, které jsou stále obtížné a nákladné léčbě.