Lékařství


Jak je C. difficile diagnostikována?

Historie

Historie používání antibiotik je důležité v diagnostice C. těžké kolitidy. Pacienti užívající antibiotika (nebo v nedávné době přijata s antibiotiky) kteří vyvinou bolesti břicha, křeče a průjem jsou obvykle testovány C. těžké infekce. Však, Lékaři ne vždy čekat na vzhled průjmu začít testování na C. difficile, protože v ojedinělých případech C. Canon těžké, protože břišní něhou a chleba bez průjmu.
Laboratorní testy

Patients with C. difficile mají často zvýšený počet bílých krvinek v krvi, a, v těžké kolitidy, bílých krvinek může být velmi vysoká (20,000 na 40,000). Patients witPacienti s Ctaké často mají bílé krvinky v jejich stolice, kdy je vzorek stolice zkoumal pod mikroskopem. Zvýšené počtu bílých krvinek a počet bílých krvinek ve stolici, však, pouze prokázat, že existuje kolitida, a ne, že příčinou kolitidy je C. obtížné. Další specifické testy jsou nezbytné pro určení, zda C. difficile je příčinou kolitidy.

Nejpoužívanější test k diagnostice C. difficile je test, který odhalí toxiny produkované C. difficile ve vzorku stolice. Existují dva různé toxiny, toxin a toxin B, oba mohou způsobit kolitidy. Přesné testy pro oba toxiny jsou komerčně dostupné pro použití ve všech laboratořích. Bohužel, jako většina testů v medicíně, tyto testy pro toxiny nejsou dokonalé; jak falešně pozitivní testy (zjištění toxiny pokud není C. obtížné) a falešně negativní testy (nenajde toxiny, kdy C. difficile je přítomen) může dojít. Proto, dalších testů, jako je flexibilní sigmoidoscopy a kolonoskopie jsou často nutné hledat pseudomembranes, které jsou charakteristické pro C. těžké kolitidy.

Flexibilní sigmoidoscopy a kolonoskopie

Flexibilní sigmoidoscopy je zkouška, ve kterém lékař vloží pružný fiberoptic trubice se světlem a kamerou na jeho konci do konečníku a sigmatu. (Sigmatu je segment tlustého střeva, která je nejblíže ke konečníku.) U většiny pacientů s C. těžké kolitidy, Lékař najde pseudomembranes v konečníku a sigmatu. Však, U některých pacientů s C. difficile bude mít pseudomembranes pouze v pravé tlustého střeva (segment tlustého střeva nejdále od konečníku). Pacienti s pseudomembranes omezuje právo požadovat, tlustého střeva kolonoskopií, aby bylo vidět pseudomembranes. (Colonoscope je delší verzi flexibilního sigmoidoscope, který je dostatečně dlouhý k dosažení správné tlustého střeva.)

X-paprsky

X-ray vyšetření a počítačová tomografie (CT) vyšetření břicha bude demonstrovat občas ztluštění stěny tlustého střeva v důsledku zánětu, ale tito x-ray nálezy jsou také non-specifické a pouze prokázat, že kolitida je přítomen. Nemají prokázat příčinu kolitidy, například, C. obtížné.