Lékařství


Jak je C. difficile léčených kolitida?

Léčba C. difficile zahrnuje:

* korekce dehydratace a elektrolytu (minerální) nedostatky,

* přerušení antibiotika, která způsobila kolitida, a

* použití antibiotik k vymýcení C. obtížné bakterie.

U pacientů s mírným kolitidou, zastavení antibiotika, která způsobila infekce může být dost způsobit kolitida a průjem ustupovat. Většinou, však, antibiotika jsou potřebné k odstranění C. obtížné bakterie.

Antibiotika, které jsou účinné proti C. obtížné zahrnout metronidazol (Flagyl), a vancomycin (Vancocin). Tyto dvě antibiotika obvykle se užívají perorálně pro 10 dny. Obě antibiotika jsou stejně účinné. Buď s antibiotiky, horečka se obvykle vyřeší v jednom nebo dvou dnů, a průjem u tři nebo čtyři dny.

Volba, která antibiotika používat, závisí na individuální situaci pacienta a preferencí ošetřující lékař. Někteří lékaři předepisují metronidazol bude první, protože je to mnohem levnější než vancomycin. Vancomycin je vyhrazena pro pacienty, kteří nereagují na metronidazol, jsou alergičtí na metronidazol, nebo vytvořit nežádoucí účinky metronidazolu. Ostatní lékaři budou předepisovat vankomycin nejprve pro těžké kolitidy, neboť vankomycin lze dosáhnout mnohem vyšší úrovně antibiotika v tlustém střevě, než Metronidazol (a vyšší hladiny antibiotika teoreticky by být účinnější při zabíjení bakterií).

Proč existují recidiv C. těžké kolitidy?

Přibližně 20% úspěšně léčených pacientů může zažít relapsu C. S opakování kolitidy těžké průjmy, křeče v břiše, a bolesti břicha. Relapsů typicky vyskytují 3-10 dnů po vancomycin nebo metronidazol je zastavena. Někteří pacienti pociťují druhé nebo dokonce třetí relapsu po další kurzy antibiotik.

Nejpravděpodobnějším vysvětlením je, že za úpadek C.difficile nebyla zcela vymýcena původní antibiotika. C. difficile ve své aktivní bakteriální formě je zabit jeden metronidazol nebo vankomycin, ale výtrusy jsou odolné proti zabíjení. Několik dnů po ukončení antibiotik, přežívající spóry transformovat do aktivní bakteriální forem, které se množí a produkují toxiny znovu.
Dalším důvodem pro relaps v těle je nedostatečná tvorba protilátek proti bakteriálním toxinům. Protilátky jsou bílkoviny, které tělo vytváří v boji proti bakteriálním, virový, a parazitárních infekcí, jakož i chránit tělo před škodlivými účinky toxinů. Proto, dospělí, kteří jsou schopni produkovat dostatečné protilátky proti C. difficile toxiny obvykle nevyvíjejí C. těžké kolitidy. Někteří dospělí lidé, kteří nemohou produkovat tyto protilátky jsou náchylné k recidivám.