Lékařství


Do kojence a děti mají problémy s alergií na potraviny?

Většina alergií na potraviny začít v prvním nebo druhém roce života. Zatímco některé z těchto reakcí se mohou vyřešit v průběhu času (jako je alergie na kravské mléko nebo vejce), další potravinové alergie získané v dětství (jako je alergie na ořechy, korýšů) obvykle přetrvávají po celý život. Alergie na mléko nebo sójové formule (mléčné náhražky vyrobené ze sojových bobů) Někdy se vyskytují u kojenců a malých dětí. Tyto časné alergie někdy nezahrnují obvyklé kopřivka nebo astma, ale může vyvolat příznaky připomínající dětskou koliku, a možná i krev ve stolici, nebo špatný růst.

Klinický obraz infantilní koliky, které obvykle začíná ve lhůtě jednoho měsíce od narození, Je to pláč dítěte, které spí špatně v noci. Příčina koliky je nejistý. Různorodé psychosociální a dietní faktory byly zapleteny, však, a alergie na mléko nebo sójové byla navržena jako příčina koliky v menšině dětí s kolikou.

U kojenců, Potravinová alergie je obvykle diagnostikována sledovat vliv změny kojenecké stravy; zřídka, pomocí potravin výzvu. Pokud je dítě na kravské mléko, Lékař navrhne změnu sóji vzorec nebo mateřského mléka pouze, pokud je to možné. Pokud je sója vyvolává alergické reakce, Dítě může být umístěn na elementární vzorce. Tyto vzorce jsou zpracovány bílkovin a sacharidů, v podstatě amino kyselin a cukrů, a obsahují málo, pokud existuje, alergeny.

Kojení: Výlučné kojení, to je, s výjimkou všech dalších potravin, po dobu nejméně prvních čtyř měsíců života se zdá k ochraně high-rizikové děti před alergií na mléko a ekzém v prvních dvou letech života. Mateřské mléko obsahuje méně bílkovin, které je cizí dítě a, therefore, je méně alergenní než kravské mléko nebo sójové formule. Výlučné kojení by měla být pozornost,protoe, zejména u kojenců, kteří jsou náchylní na potravinové alergie. Některé děti jsou tak citlivé na některé potraviny, však, , že pokud matka sní, že potraviny, dostatečném množství vstoupit do mateřského mléka způsobit reakci na potraviny dítě. V této situaci, samotné matky, musí jíst ty potraviny, do nichž se dítě alergické. Žádný přesvědčivý důkaz byl získán které naznačují, že kojení brání vzniku alergií v pozdějším věku.

Speciální úvahy u dětí: Alergické dítě, které svědí, kýchne, a wheezes hodně může cítit mizerně a, proto, někdy zlobí nebo se jeví hyperaktivní. Na druhém extrému, děti, které jsou na antiallergy léky, které mohou způsobit ospalost se může stát ospalý ve škole nebo doma. Rodiče a pečovatelé musí pochopit tyto různé chování, ochránit děti od potravin, které indukují jejich alergiích a ví, jak na alergické reakce, včetně toho, jak spravovat epinefrin. Také, Školy by se měly mít plány pro řešení mimořádných událostí, včetně anafylaktického šoku.