Lékařství


Co je antifosfolipidový syndrom?

Antifosfolipidový syndrom je porucha imunitního systému, který je charakterizován nadměrnou srážlivost krve a / nebo určité komplikace těhotenství (předčasné potraty, nevysvětlitelná úmrtí plodu, nebo předčasný porod) a přítomnost antifosfolipidových protilátek (kardiolipinu nebo lupus antikoagulans protilátek) v krvi. Pacienti s antifosfolipidovým syndromem vyvinuli abnormální příznaky, a zároveň má antifosfolipidových protilátek, které jsou zjistitelné s krevní zkoušky.

Antifosfolipidový syndrom se také nazývá syndrom protilátky fosfolipid. Antifosfolipidový syndrom je jen syndrom Hughes na počest doktora, který jako první popsal.

Je důležité si uvědomit, že antifosfolipidových protilátek lze nalézt také v krvi jednotlivců, bez jakéhokoli procesu nemoci. Vlastně, antifosfolipidových protilátek byly hlášeny u přibližně 2% z normální populace. Neškodné antifosfolipidových protilátek lze zjistit v krvi na krátkou dobu občas ve spojení s širokou škálou podmínek, včetně bakteriálních, virový (hepatitida, HIV), a parazit (malárie) infekce. Některé léky mohou způsobit antifosfolipidových protilátek být produkován v krvi, včetně antibiotik, kokain, hydralazine, prokainamid, a chinin.

Nicméně, antifosfolipidový (protein) není považováno za normální krevní bílkovina a byl nalezen u pacientů, že je spojován s řadou onemocnění. Tato onemocnění zahrnují abnormální srážení (trombóza) tepen (mrtvice, myokardu) a / nebo žíly (flebitida), předčasné potraty (samovolné potraty), abnormálně nízkou hladinu krevního krevních destiček (trombocytopenie), nafialovělý mramorováním zabarvení kůže (livedo reticularis), migrény, a vzácná forma zánětu nervové tkáně v mozku nebo míchy, tzv. příčné myelitida. Antifosfolipidových protilátek byly zjištěny rovněž u více než poloviny pacientů s onemocněním imunitního systémový lupus erythematosus.

Výzkumní pracovníci jsou v poslední době také zjištění, že tam jsou pacienti s pomalu postupující problémy s pamětí a pacientů s formou “atypické roztroušená skleróza” a antifosfolipidových protilátek detekovatelné v krvi.