Lékařství


Jak je krevní test udělat pro AMA?

Nejúspornější zkoušky AMA platí zředěné vzorky séru pacienta na tkáňové řezy z krysího žaludku nebo ledvin v laboratoři. (Pamatujte, že mitochondrie jsou přítomny ve všech buňkách, nejen buňky jater a žlučových cest.) Protilátek v séru, které se vážou (vázat) na mitochondriální membrány do tkáňových buněk pak lze pozorovat pod mikroskopem. Nejvíce zřeďte vzorek séra s tímto závazná reakce je hlášena, používat termín titru. Titr udává nejvíce zředěného vzorku séra, který reaguje s tkání mitochondria. Vyšší titr znamená, že je větší množství AMA v séru.

Antigen uznané AMA u pacientů s PBC je nyní známý být PDC-E2 a je také často označován jako M2 antigenu. Tak, Nově vyvinuté testy na protilátky, které se váží na PDC-E2 jsou více specifické a jsou nyní k dispozici k potvrzení diagnózy PBC.

Jaká je hodnota testu krve AMA?

AMA jsou detekovatelné v séru ve 95 to 98% u pacientů s PBC. Tak, AMA jsou nesmírně důležité jako diagnostický marker u pacientů s PBC. AMA titry v PBC se téměř všeobecně větší nebo roven 1 to 40. To znamená, že vzorek séra se ředí 40 násobek původní objem stále obsahuje dost antimitochondriální protilátky být zjištěny ve vázání reakce. Pozitivní AMA s titrem nejméně 1:40 V dospělých se zvýšení alkalické fosfatázy v krvi je vysoce specifická pro diagnózu PBC.