Lékařství


Co je Antro-duodenální motilitu studie?

Antro-duodenální motilitu studie slouží k hodnocení schopnosti svalů žaludku a první část tenkého střeva (duodenum) ke smlouvě. Podmínky, ve kterém je abnormální kontrakce svalů žaludku a tenkého střeva, jsou označovány jako poruchy motility. Proto, Antro-duodenální motilitu studie se používá k identifikaci poruchy motility.

Když je Antro-duodenální motilitu použité studie?

Antro-duodenální motilitu studie je používán k diagnostice poruchy motility žaludku nebo tenkého střeva, to je, Podmínkou abnormální funkce svalů žaludku a / nebo tenkého střeva. Takové abnormální funkce je obvykle podezřelé, když tam jsou příznaky obstrukce do toku potravin přes žaludek a střeva. Tyto příznaky jsou obvykle nevolnost, zvracení, a střevní roztažení (rozšíření). Obstrukce je přímým důsledkem neschopnosti abnormálně fungování svalů pohánět jídlo přes žaludek a střeva. Jedna obyčejná příčina poruchy motility žaludku a střev je diabetes mellitus.

Jak se Antro-duodenální motilitu studie provedené?

* Pro Antro-duodenální motilitu studie, tenká trubice (jeden-eighth palce v průměru) prochází nosem, dole jícen, přes žaludek a do dvanácterníku, první část tenkého střeva.

* Senzory v metru měří množství tlaku vytvoří, když svaly žaludku a střev smlouvy a zmáčknout těsně kolem trubice; větší kontrakce svalů, větší tlak cítil v trubici.

* Všechny stahy jsou zaznamenávány na počítači k analýze.

* Stahy jsou zaznamenány v klidu až na několik hodin a na jednu nebo dvě hodiny po jídle. Tedy, Studie může trvat až šest hodin.