Lékařství


Jak jsou výsledky Antro-duodenální motilitu vyhodnocena studie?

Normálně, tam jsou charakteristické vzorce kontrakce žaludku a dvanácterníku během půstu období a po jídle. U pacientů s poruchami žaludku a / nebo tenkého střeva, charakteristické vzory jsou abnormální nebo zcela chybí. Takoví pacienti mohou být léčeni léky na podporu kontrakci, jako jsou metoklopramid (Pravidlo). Cisaprid (Propulsid), však, byla odstraněna z trhu z důvodu nepříznivých vedlejších účinků.

Existují nějaké vedlejší účinky Antro-duodenální motilitu studie?

Neexistují žádné významné nežádoucí účinky; však, trubice se může stát docela dráždí po několika hodinách, , že je pacientovi bolest v krku. Příležitostně, trubice způsobuje také nosní dráždění. V rámci 24 hodin po trubice se odstraní, podráždění mizí.

Existují nějaké alternativy k Antro-duodenální motilitu studie?

Další testy mohou pomoci s hodnocením poruchy motility, včetně horní části gastrointestinálního X-paprsků, vyprazdňování žaludku studie, a electrogastrograms. Nejnovější zařízení pro stanovení gastrointestinální motility je radiotelemetrie kapsle (Smartpill) že smysly tlak generované při žaludeční nebo střevní svaly kolem něj. Kapsle je požití, a to pak cestuje přes žaludek a střeva. I když to je cestování, to nepřetržitě snímá tlak kolem něj a předává tuto informaci bezdrátově do přijímače nosí na vnější straně těla. Později, dat se stáhne z rekordéru a analyzovány.