Lékařství


Co je separační úzkosti?

Chcete-li porozumět oddělení úzkostné poruchy, Je důležité nejprve rozpoznat běžné obtíže, kojenců a batolat se s cizími lidmi a oddělování od rodičů a vychovatelů. Kojenci show cizinec úzkost pláč, když někdo neznámý k nim blíží. Tento normální fázi vývoje je spojen s dítětem učit se rozlišovat jeho nebo její rodiče nebo jiné známé správců od lidí, které neznáte. Cizinec úzkost obvykle začíná na zhruba 8 měsíců věku a končí 2 let, Podle americké akademie pediatrie.

Separační úzkost jako normální život fázi prvního vyvíjí asi 7 měsíců věku, jakmile dítě chápe, že jeho ošetřovatelé nezmizí, když z dohledu (trvalosti objektu). To vede k rozvoji dítěte pravda, připevnění na ty dospělé,. Normální separační úzkosti se nejčastěji na své nejsilnější na 10-18 měsíců věku a postupně ustupuje, obvykle 3 let. Normální úzkost z odloučení může mít za následek potíže s rodiči své děti před spaním nebo jiných časů oddělení, v tom, že dítě se stává dychtivý, pláče, nebo lpí na správce.

Kromě dítěte temperamentu, faktory, které přispívají na to, jak rychle nebo úspěšně on nebo ona se pohybuje kolem úzkost z odloučení od předškolního věku patří, jak dobře je rodič a dítě smířit, dovedností dětí a dospělých se na vyrovnání se s oddělením, a jak dobře reaguje na dospělého dítěte oddělení otázek. Například, děti dočkat, rodiče mají tendenci být nervózní děti.

Separační úzkostná porucha je duševní poruchy, která začíná v dětství a je charakterizována znepokojující, že je v poměru k situaci dočasně opustit domov či jinak oddělovat od milovaných. Přibližně 4%-5% dětí a mladistvých trpí poruchou úzkostí z odloučení.