Lékařství


Jaké jsou příznaky a známky poruchy úzkost z odloučení?

Příznaky onemocnění úzkost z odloučení může zahrnovat

* opakovaná nadměrná úzkost asi něco špatného děje blízké nebo jejich ztráta;

* zvýšenou obavu buď ztratí nebo být unesen;

* opakované váhání nebo odmítání jít do denní péče nebo školou, anebo být sám bez své milované nebo jiné dospělé, kteří jsou důležité k úzkostné dítě;

* přetrvávající neochota nebo odmítnutí jít spát v noci, aniž by byl fyzicky blízko dospělé blízké;

* opakované noční můry o tom jak se oddělit od lidí, kteří jsou důležité pro trpící;

* a / nebo opakující se stížností na zdravotní stav, jako jsou bolesti hlavy nebo břicha, při oddělování buď vznikne nebo se očekává.

Se kvalifikovat pro diagnózu poruchy úzkost z odloučení, nejméně tři z výše uvedených příznaků musí přetrvávat po dobu nejméně jednoho měsíce a způsobit značné stres nebo problémy se školou, sociální vztahy, nebo nějaké jiné oblasti života sufferer. Také, Nepořádek není považována za současné-li se příznaky probíhat pouze pokud dítě trpí některými jinými duševními-zdravotních problémů, jako je schizofrenie nebo z určitého druhu postižení vývojových tzv. pervazivní vývojové poruchy. Školní odmítnutí, také volal školní fobie, může být příznakem onemocnění úzkostí z odloučení, ale to může také objevit jako příznak jiných úzkostných poruch a není diagnóza sama o sobě.

Sociální fobie, Také úzkostné poruchy, se liší od poruchy úzkostí z odloučení v tomto sociální fobií je charakterizován těžkou strach z většiny, ne-li všechny, sociální situace, nejen události, které vyústí v oddělování od primárních pečovatelů. Tato nemoc postihuje asi 1% dětí a mladistvých a až 5% dospělých.

Jedinci se sociální fobií mohou být děti, teenagery, nebo dospělí, a úzkost mohou narušovat schopnost člověka fungovat. Děti s tímto problémem mohou mít potíže s řadou běžné činnosti, jako je hrát se svými vrstevníky, mluvit ve třídě, nebo mluví s dospělými.