Lékařství


Jaká je léčba poruchy úzkost z odloučení?

Poradenství, spíše než léky, je lékem volby pro léčbu úzkostí z odloučení, které je mírné. Pro děti, které buď se nezlepšily s poradenstvím sám, trpí vážnější příznaky, mají jiné emoční problémy kromě oddělení poruchy, Léčba se skládá z kombinace přístupů. Psychoterapie, léky, a poradenství pro rodiče jsou tři zásahy, které byly shledány jako účinné při léčbě onemocnění úzkostí z odloučení, zejména v kombinaci.

Behaviorální terapie je modifikace zákrok, který se přímo zabývá behaviorální příznaky poruchy úzkost z odloučení. Tento zásah má tendenci být účinnější a méně zatěžující, aby dítě, pokud chování jsou řešeny pozitivně než negativně. Dítě není obvykle potrestán pro pokračování trpět příznaky, ale odměněni za malé vítězství nad příznaky. Například, namísto srážkové dezert z předškolní dítě, které odmítá jít do svého pokoje na spaní, dát objetí a pochvalu pro dítě, když může jít v blízkosti jejího pokoje v prvním, následovat budou moci jít a zůstat po dobu pěti minut, zvýšení doby ona potřebuje být ve svém pokoji před chválen. I když ona potřebuje významnou podporu rodičů v prvním (například, posezení v místnosti s ní na klíně rodiče, pak vedle ní, pak jen mimo prostor poté, co se stane komfortní při každém kroku), tento přístup umožňuje dítěti pocit úspěchu na každém kroku, a stavět na něm spíše než prožívá pocit selhání, který se snaží snížit dítěte pravděpodobnost, že jsou schopni překonat její úzkosti. Provádění behaviorální terapie obvykle zahrnuje praktický lékař poskytující rodičovství tipy dítěte ošetřovatelé, pravidelná setkání s dítětem, a může zahrnovat pokyny pro učitele o tom, jak pomoci zmírnit úzkost dítěte.

Kognitivní terapie se používá k pomoci dětem naučit, jak si myslí, a zvýšit jejich schopnost řešit problémy a zaměřit se na pozitivní věci, které se dějí, dokonce i uprostřed své úzkosti. Do učení se zaměřit na více pozitivní myšlenky a pocity, děti se mohou stát více otevřít strategie učení k dohodě s úzkostí, jako je hraní her, zbarvení, sledování televize, nebo poslechu hudby. Ačkoli formální relaxační techniky, jako je představit sebe v situaci, relaxační lze považovat za vhodnější intervence pro starší děti, Adolescenti, a dospělí, dokonce i batolata mohou být vyučován jednoduché relaxační techniky, jako napodobování jejich rodiče, zhluboka dýchala, nebo pomalu počítat do 10 jako způsob, jak uklidnit sebe.

Pokud psychoterapie je neúspěšná nebo jestliže symptomy děti jsou tak závažné, že oni jsou téměř paralyzující, léčba je považována za schůdnou možností. Však, neexistují žádné léky výslovně schváleny v USA. Potraviny a léky správa (FDA) k léčbě separační úzkosti. Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) jako je fluvoxamin (Luvox.) Byly shledány jako účinná léčba pro poruchy úzkost z odloučení.

SSRI jsou léky, které zvyšují množství neurochemické serotoninu v mozku. Tyto léky pracují tím, že selektivně inhibuje (blokování) zpětného vychytávání serotoninu v mozku. Tento blok se vyskytuje u synapse, v místě, kde mozkové buňky (neurony) jsou vzájemně propojeny. Serotonin je jeden z chemických látek v mozku, která přenáší zprávy přes tyto spoje (synapse) z jednoho neuronu do druhého.

SSRI práce tím, že drží serotoninu přítomná ve vysokých koncentracích v synapsích. Tyto léky to tím, že brání reuptake serotoninu zpět do vysílající nervové buňky. Zpětného vychytávání serotoninu je zodpovědná za vypínání výrobu nových serotoninu. Proto, serotonin zprávy neustále prochází. To je si myslel, že to, zase, pomáhá vzbudit (aktivovat) buněk, které byly deaktivován úzkostí, čímž uleví dítěte příznaky úzkosti.

SSRI mají méně nežádoucích účinků než tricyklická antidepresiva (TCA). Tyto léky nemají tendenci způsobit ortostatickou hypotenzi (náhlý pokles krevního tlaku, když sedí nebo stojí) nebo poruchy srdečního rytmu, jako TCA. Proto, SSRI jsou často první-line léků léčba poruchy úzkost z odloučení. Příklady zahrnují SSRI

* fluoxetin. (Prozac),

* fluvoxamin (Luvox.),

* paroxetin. (Paxil),

* sertralinu. (Zoloft),

* citalopram (Celexa),

* a escitalopram (Lexapro).

SSRI jsou obecně dobře snášena, a nežádoucí účinky jsou obvykle mírné. Nejčastějšími nežádoucími účinky jsou nevolnost, průjem, míchání, nespavost, a bolesti hlavy. Nežádoucí účinky obvykle vymizí během prvního měsíce užívání SSRI. Někteří pacienti pociťují třes se SSRI. Serotoninový syndrom (také volal serotoninergní [způsobené serotonin] syndrom) je závažné neurologické stavy spojenými s použitím SSRI, vyznačuje vysokými horečkami, záchvaty, a poruchy srdečního rytmu. Tam také byl zvýšený zájem, že děti a dospívající lidé jsou vystaveni zvýšenému riziku, které vzácná reakce na pocit akutně (náhle a významně) více úzkost nebo depresi nově, dokonce do té míry, že chce, plánování, pokusu, nebo ve velmi výjimečných případech, dokončení sebevraždy nebo vraždy. Serotonin syndrom, stejně jako akutní zhoršení příznaků emocionální, je velmi vzácná.

Všichni lidé jsou unikátní biochemicky tak výskyt nežádoucích účinků nebo neexistence uspokojivého výsledku s jedním ze skupiny SSRI, neznamená, jiné léky z této skupiny, nebude přínosem. Však, pokud někdo v pacientově rodině měl pozitivní reakci na konkrétní léky, , že léky mohou být vhodnější zkusit. Léky, které jsou někdy považovány v léčbě úzkostí z odloučení, když porucha SSRI buď nefungují, nebo jsou špatně snášena patří tricyklická antidepresiva (TCA) a benzodiazepiny. Tyto léky byly vyvinuty v letech 1950 až 1960 k léčbě deprese. TCA práce zejména zvýšením úrovně norepinefrinu v mozku synapse, ačkoli oni také mohou ovlivnit hladinu serotoninu. Příklady tricyklických antidepresiv patří

* amitriptylin. (Elavil),

* desipraminu (Norpramin),

* nortriptylin. (Aventyl, Pamelor.),

* a imipramin (Tofranil.).

TCA jsou obecně bezpečná a dobře tolerovaná při správně stanovené a spravuje. Předávkování TCA může příčina life-threatening poruchy srdečního rytmu. Zřídka, Tato situace může nastat iv případě předávkování není brán. Některé TCA mohou mít také anti-cholinergní nežádoucí účinky, , které jsou vzhledem k zablokování činnosti nervů, které jsou odpovědné za kontrolu srdeční frekvence, dobrý pohyb, vizuální zaměření, a tvorba slin. Tedy, některých TCA mohou produkovat sucho v ústech, rozmazané vidění, zácpa, a závratě při vstávání. Závratě výsledky nízký krevní tlak. TCA by také se vyhnout u pacientů s křečemi nebo s anamnézou mrtvic.

Benzodiazepiny mají tendenci být nejméně-předepsané skupinu léků pro děti trpící poruchou úzkostí z odloučení. Tato skupina léků je myšlenka k práci tím, že zvyšuje aktivitu uklidňující chemických látek v mozku. Benzodiazepiny patří clonazepam (Klonopin.) a alprazolam (Xanax). Bohužel, je zde možné riziko dítěte stává závislé na benzodiazepiny. Tyto léky mají tendenci být použita pouze jako poslední možnost, když dítě má neúspěšné pokusy o dalších dvou tříd léků.