Lékařství


Jaké jsou příznaky a symptomy disekce aorty?

* Bolest je nejčastějším příznakem disekce aorty a je často popisován jako trhání nebo rozřezávání. Bolest většinou začíná náhle a je koncentrován v hrudníku, vyzařovat přímo do horní části zad.

* Tam může být spojeno nevolnost, pocení, dušnost, a slabost.

* Pacient může projít ven (synkopa)

* Dalšími příznaky mohou být ve vztahu k umístění v disekce aorty a v tom, zda to ovlivní některé pobočky tepen a occludes jejich prokrvení. Například, pokud tepny, která zásobuje krví do mozku je zapojena, tam mohou být příznaky cévní mozkové příhody, nebo v případě, že pitva má vliv na přední spinální arterie a krevního zásobení míchy, Pacient může si stěžovat na paraplegie.

* Věnčitých tepen, které dodávají krev do srdce začíná na původ aorty u aortální chlopně. Je-li koronární tepny jsou zapojeny, disekce aorty může způsobit srdeční infarkt (infarktu myokardu).

* Pacient může předložit s chronickým srdečním selháním s tekutinou budování v plicích. Pokud je disekce aorty zahrnuje aortální chlopeň a způsobuje, že selhání, krev proudí zpět do srdce, s každým tlukotem a způsobí tok krve do back-up do plic

* Mohou se vyskytnout břišní nebo bok (straně těla mezi žebry a hip) bolest.

* Bolest disekce aorty může být zaměňována s infarkt, ale někdy může být rozlišován protože jeho náhlý nástup a normální elektrokardiogram.

* Pacient může také mít smysl pro blížící se zkázy.