Lékařství


Co je to ústní alergie syndrom?

Orální alergie syndrom je jiný typ cross-reaktivita. Tento syndrom se vyskytuje u lidí, kteří jsou vysoce citlivé, například, na ambrózie nebo břízy pyl. Během období, které tyto alergeny opylovat, postiženého jedince může zjistit, že když on nebo ona se snaží jíst ovoce, hlavně melouny a jablka, rychlý nástup svědění má zkušenosti v ústech av krku, a ovoce se nedají jíst.
Orální alergie syndrom je také známý jako nebo pyl-potravinová alergie syndrom a je myšlenka být typ kontaktní alergie v souvislosti s přítomností bílkovin v některých potravinách, které procházejí přes reagují s alergií na pyl-působit bílkoviny. Ústní alergie syndrom se vyskytuje až u 50% z těch, kteří mají s alergickou rýmou způsobenou pylem.
Symptomy jsou okamžitě po požití čerstvých nebo tepelně neupravené potraviny a zahrnují svědění, podráždění, a mírné otoky rtů, jazyk, palác, a krku. Vařené ovoce a zelenina obvykle nezpůsobí reakce. Tyto příznaky obvykle odezní během několika minut, Ačkoliv se 10% lidí, kteří budou rozvíjet systémové (tělo-široká) příznaky, a malý počet (1%-2%) může dojít k anafylaktický šok. Ořechy a arašídy mají tendenci způsobit závažnější reakce než jiné potraviny.

Co je cross-reaktivita?

Kříž-reaktivita je výskyt alergických reakcí na potraviny, které jsou chemicky či jinak související s známo, potraviny způsobit alergii v jednotlivých. Pokud má někdo život-ohrožující reakce na určité potraviny, lékař radu, že pacient, aby se zabránilo související potravin, což by mohlo vyvolat stejnou reakci. Například, Jestliže osoba má za sebou historii těžkou alergii na krevety, on nebo ona může být případně rovněž alergičtí na kraby, humr, a raků.