Lékařství


Jaká je léčba disekce aorty?

ABC resuscitaci jsou vždy prioritou.

V pohotovosti, nitrožilní linky budou umístěny, monitoruje srdeční frekvenci a rytmus bude připojen, a doplňková dodávka kyslíku podle. Léčba a diagnostické testy se obvykle vyskytují ve stejné době do konečné diagnózy je usazen.

Počáteční používané léky jsou zaměřeny na snižování krevního tlaku, aby se zabránilo dalšímu natržení nebo poškození aorty. Beta blokátor léky [například, esmolol (Brevibloc), labetalolu (Normodyne, Trandate.), metoprolol (Lopressor., Toprol XL)] Pokles adrenalin akce na srdce a cévy. Nitroglycerin rozšiřuje cévy k poklesu krevního tlaku. Specifickou léčbu kombinací bude záviset na potřeby pacienta.

Nakonec, Typ aortální disekce ascendentní aorty vyžadují chirurgický zákrok jako lék volby. V oblasti aorty, který je poškozen, je nahrazen umělou štěpu. Pokud je aortální chlopeň byl poškozen, to taky může být nutné výměny nebo opravy.

Lékařské vedení (non-chirurgické) je přednostní pro typ disekce B sestupné aorty, ale znovu, každého pacienta je třeba posuzovat individuálně, pokud jde o zvláštní zacházení navrhl. Léky jsou předepisovány agresivně vysoký krevní tlak, aby se zabránilo dalšímu disekce aorty a zranění.