Lékařství


Jaká je prognóza pro disekce aorty?

Pro ruptuře aorty, , v němž jsou narušeny všechny tři vrstvy aorty, úmrtnosti (smrt) rychlost je až 80% pacientů. Padesát procent těchto pacientů umírá před dosažením nemocnice.

Pro typ disekce aorty, úmrtnost zůstává vysoká, až 30% úmrtnost po operaci.

Typ B aortální disekce, léčeny, mít počáteční úmrtnost 10%. Toto se vyrovná 30% úmrtnosti při léčbě chirurgicky.

Celkový, pro oba typy disekce aorty, deseti leté přežití je více než 60% .

Disekce aorty může být zabráněno?

Stejně jako u jiných nemocí cév, prevence je klíčem. Ovládání vysoký krevní tlak, cukrovka, cholesterolu, a vyhnout se kouření snižuje riziko všech onemocnění krevních cév. Od 70% pacientů s aortální pitvy mají vysoký krevní tlak, kontrolní vysoký krevní tlak, jedním z rizikových faktorů, může snížit riziko tohoto onemocnění.

Jakákoli bolest na hrudi by neměly být ignorovány, a zdravotní péče by měla být přístupná ihned aktivace zdravotnické záchranné služby systému a volání 911.

Vzhledem k tomu, příčinou bolesti na hrudi může být neznámý, dávat dítě aspirin pro pacienta je vhodné, jako je poskytování nitroglycerin (v případě, že pacient byl předepsán tento lék na bolest na hrudi)

Disekce aorty Na první pohled

* Disekce aorty nastane, když slza nastane ve vnitřní obložení svalové stěny aorty, dovolit krvi rozdělit svalových vrstev aortální stěny od sebe.

* Příznaky disekce aorty patří slzení nebo kopírování bolest na hrudi, pocení, nevolnost, dušnost, slabost, nebo synkopa (mdloby)

* Existují dva typy disekce: typu je léčena chirurgicky, Typ B je léčen lékařské vedení.

* Úmrtnost je vysoká pro oba typy disekce aorty.

* Snížení rizikové faktory pro disekce aorty, jako je vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol, cukrovka, a odvykání kouření, jsou klíčem k prevenci tohoto onemocnění.