Lékařství


Co způsobuje aortální stenóza?

U dospělých, tři podmínky jsou známo, že způsobují aortální stenózy.

1. Progresivní opotřebení bicuspid ventilu přítomen od narození (kongenitální).

2. Opotřebení aortální chlopně u starších lidí.

3. Zjizvení aortální chlopně kvůli revmatická horečka jako dítě nebo mladý dospělý.

Bicuspid aortální chlopeň je nejčastější příčinou aortální stenózy u pacientů mladších 65. Normální aortální chlopně mají tři tenké letáky volal cusps. About 2% lidí, kteří se narodili s aortální chlopně, které mají pouze dva hrbolky (bicuspid ventily). Přestože bicuspid ventily obvykle nebrání průtoku krve, kdy pacienti jsou mladé, nejsou otevřené, široce jako normální ventily se třemi hrbolky. Proto, průtok krve přes bicuspid ventilů je více turbulentní, způsobuje zvýšené opotřebení ventilu letáky. V průběhu času, nadměrné opotřebení vede ke kalcifikaci, zjizvení, a sníženou poOvostí z ventilu letáků. About 10% z bicuspid ventilů se výrazně snížil, což má za následek příznaky a problémy se srdcem aortální stenózy.

Nejčastější příčinou aortální stenózy u pacientů 65 let a více se nazývá “senilní kalcifikované aortální stenóza.” Se stárnutím, bílkoviny kolagenu ventilu letáků je zničena, a vápníku je uložena na letáky. Turbulence na ventilu zvyšuje způsobující zjizvení, zahušťování, a stenóza ventil jednou mobility ventil leták je snížena o kalcifikace. Proč tento proces stárnutí postupuje způsobit významnou aortální stenózou u některých pacientů, ale v jiných ne je neznámý. Progresivní onemocnění způsobující aortální stenózou kalcifikace a nemá nic společného se zdravým životním stylem volby, na rozdíl od vápníku, který může uložit ve věnčité tepny způsobit infarkt.

Revmatická horečka je stav vyplývající z neléčené infekce streptokokem skupiny A bakterie. Poškození ventilu letáky od revmatické horečky způsobuje zvýšené turbulence na ventilu a větší poškození. Zúžení od revmatické horečky dochází z fúze (tavení spolu) hrany (commissures) z ventilu letáků. Revmatická aortální stenóza obvykle dochází s určitým stupněm aortální regurgitace. Za normálních okolností, aortální chlopeň uzavírá, aby se zabránilo krve v aortě od proudění zpět do levé komory. V aortální regurgitace, nemocná ventil umožňuje únik krve zpět do levé komory jako ventrikulární svaly relaxovat po čerpací. Tito pacienti také mají určitý stupeň revmatických poškození mitrální chlopně. Revmatická onemocnění srdce, je poměrně neobvyklý výskyt ve Spojených státech, s výjimkou lidí, kteří emigrovali ze zaostalých zemí.