Lékařství


Jaké jsou příznaky aortální stenózy?

Mezi hlavní příznaky aortální stenózy jsou:

* bolest na hrudi (angína),

* mdloby (synkopa), a

* dušnost (v důsledku srdečního selhání).

V 4% pacientů s aortální stenózou, Prvním příznakem je náhlá smrt, obvykle během usilovné námaze.

Přesný důvod pro náhlé úmrtí je neznámý. To může být způsobeno poruchy srdečního rytmu sekundární neadekvátní průtok krve zužoval aortální chlopeň do věnčitých tepen srdce. Nedostatečné množství kyslíku na vnitřní výstelce srdečního svalu dochází se k nedostatku prokrvení věnčitých tepen, zvláště během namáhavého cvičení. Nedostatek kyslíku v srdci svalů způsobuje bolest na hrudi a možná i poruchy srdečního rytmu.

Bolest na hrudi je prvním příznakem v jednom-třetina pacientů a nakonec se vyskytuje v jednom-polovina pacientů s aortální stenózou. Bolest na hrudi u pacientů s aortální stenózou je stejný jako bolest na hrudi (angina) zkušenosti u pacientů s ischemickou chorobou srdeční. V obou těchto podmínek, Bolest je popisována jako tlaková níže prsní kostí způsobeného námahou a vystřídán odpočinku. U pacientů s ischemickou chorobou srdeční, bolest na hrudi je kvůli nedostatečné prokrvení srdečního svalu, protože zúžené věnčité tepny. U pacientů s aortální stenózou, bolest na hrudi se často vyskytuje bez jakékoliv podkladové zúžení věnčitých tepen. Zahuštěný srdečního svalu se musí čerpadlo před vysokým tlakem, aby se zasadila krev přes aortální chlopeň zužoval. Tím se zvyšuje srdeční sval kyslíku nad dodávky dodaangínakrvi, způsobující bolest na hrudi (angina).

Mdloby (synkopa) v souvislosti s aortální stenóza je obvykle spojován s námahou nebo vzrušení. Tyto podmínky způsobují uvolnění těla cév (vazodilatace), snížení krevního tlaku. V aortální stenóza, srdce je schopen zvýšit produkci kompenzovat pokles krevního tlaku. Proto, průtok krve do mozku je snížená, způsobuje mdloby. Mdloby může také nastat, když je srdeční výdej se snížil o nepravidelný srdeční tep (arytmie). Bez účinné léčby, Průměrná délka života je kratší než tři roky po nástupu bolesti na hrudi nebo synkopa symptomy.

Dušnost z důvodu srdečního selhávání je nejvíce zlověstné znamení. To odráží srdečního svalu nepodařilo kompenzovat extrémní tlak zatížení aortální stenózy. Dušnost je způsobena zvýšením tlaku v cévách plic kvůli zvýšenému tlaku potřebné k vyplnění levé komory. Zpočátku, dušnost vyskytuje pouze během činnosti. Jak nemoc postupuje, dušnost nastává v klidu. Pacienti mohou najít to obtížný ležet, aniž by docházelo dech (orthopnea). Bez léčby, Průměrná délka života po nástupu selhání srdce v důsledku aortální chlopně, je mezi šesti až 24 měsíců.