Lékařství


Jak je aortální stenóza diagnostikována?

Elektrokardiogram (EKG): EKG je záznam elektrické činnosti srdce. Abnormální vzory na EKG může odrážet zahuštěný srdečního svalu a navrhnout diagnóza aortální stenózy. Ve vzácných případech, elektrické vedení abnormalita může také být viděn.

Hrudník x-ray: Hrudníku x-ray obvykle ukazuje normální srdeční stín. Aorty nad aortální chlopně je často rozšířené (rozšířené). Pokud se současným srdečním selháním, tekutiny v plicní tkáni a větší krevní cévy v horní plicní regiony jsou často viděni. Pečlivé kontrole na hrudi x-ray někdy odhalí kalcifikace aortální chlopně.

Echokardiografie: Echokardiografie využívá ultrazvukových vln k získání představy o srdečních komor, ventily, a okolních struktur. Je to užitečný nástroj pro non-invazivní, který pomáhá lékařům diagnostikovat nemoc aortální chlopně. Echokardiografie může ukázat zahuštěný, kalcifikované aortální chlopeň, která se otevře špatně. To může také ukázat velikost a fungování srdečních komor. Technika tzv. Doppler může být použita pro stanovení rozdílu tlaku na obou stranách aortální chlopně a odhadnout aortální chlopně oblast.

Srdeční katetrizace: Srdeční katetrizace je zlatý standard při hodnocení aortální stenózy. Malé duté plastové trubky (katetry) jsou pokročilé pod x-ray pokyny aortální chlopeň a do levé komory. Současné tlaky jsou měřeny na obou stranách aortální chlopně. Rychlost průtoku krve přes aortální chlopně může také být změřen pomocí speciální katetr. Pomocí těchto údajů, aortální chlopně oblast lze vypočítat. Normální aortální chlopně oblast je 3 square centimeters. Příznaky se obvykle objevují při aortální chlopně oblast se zužuje na méně než 1 čtvereční centimetr. Kritická aortální stenózy je přítomen, kdycentimetrů čtverečních je menší než 0.7 square centimeters. U pacientů nad 40 let, x-ray kontrastních látek může být vstříknut do věnčitých tepen (koronární angiografie) během srdeční katetrizace pro hodnocení stavu věnčitých tepen. Pokud dojde k významnému zúžení věnčitých tepen je nalezen, věnčité tepny při bypassu (CABG) může být provedena během operace aortální chlopně.