Lékařství


Jaké jsou příznaky možných sluchového zpracování obtížích?

Děti se sluchovým zpracováním potíže mají obvykle normální sluch a inteligence. Však, oni také byli pozorovaní:

* Mají problémy se splácením pozornost a zapamatování informace ústně
* Problémy při provádění více-krokem návod
* Mají špatné schopnosti naslouchat
* Potřebují více času na zpracování informací
* Mají nízkou akademického výkonu
* Mají problémy s chováním
* Mají jazykové obtíže (g, oni pletou slabiky sekvence a mají problémy rozvojových slovní zásoby a porozumění jazyku)
* Mají potíže se čtením, chápání, pravopis, a slovník

Jak je podezření na sluchové zpracování potíže diagnostikována u dětí?

Nacházíte, učitel, nebo denní péče může být první osoba, která oznámení příznaky sluchového zpracování potíže vašeho dítěte. Takže mluvit s učitelem vašeho dítěte o školu nebo školku výkon je dobrý nápad. Mnozí zdravotničtí pracovníci mohou také diagnostikovat APD ve vašem dítěti. Tam může být nutné probíhající pozorování se zúčastněnými odborníky.

Hodně z toho, co se bude provádět tyto odborníky bude vyloučit další problémy. Pediatra nebo praktického lékaře může pomoci vyloučit možná nemocí, které mohou způsobit, že některé z těchto příznaků stejné. On nebo ona bude také měřit růst a vývoj. Dojde-li k onemocnění nebo poruchy související s sluchu, můžete být jen otolaryngologist–lékař, který se specializuje na nemoci a poruchy v oblasti hlavy a krku.

Chcete-li zjistit, zda má vaše dítě problém sluchové funkce, Audiologic hodnocení je nutné. Audiologa bude dávat testy, které může určit nejměkčí zvuků a slov člověk může slyšet a další testy, abychom zjistili, jak dobře se lidé mohou rozpoznat zvuky v slova a věty. Například, na jeden úkol, audiologa může mít vaše dítě poslouchat různá čísla nebo slova v pravém a levém uchu ve stejnou dobu. Dalším společným úkolem je dávat Audiologic dítě dvě věty, jeden hlasitěji než ostatní, ve stejnou dobu. Audiologa se snaží identifikovat problém se zpracováním.

Řeč-patolog jazyka může zjistit, jak dobře člověk zná a používá jazyk. Duševní zdraví profesionální vám mohou poskytnout informace o kognitivní a behaviorální problémy, které mohou přispět k problémům v některých případech, nebo on nebo ona může mít návrhy, které budou užitečné. Vzhledem k tomu, audiologa může pomoci s funkčním problémy sluchu a zpracování, a řeč-patolog jazyka je zaměřen na jazyk, mohou pracovat jako tým s vaším dítětem. Všechny tyto odborníky se snaží poskytovat co nejlepší výsledek pro každé dítě.