Lékařství


Jaké typy léčby jsou k dispozici pro sluchového zpracování obtíž?

Hodně výzkum je stále zapotřebí k pochopení problémů APD, poruch souvisejících s, a nejlepší intervence pro každé dítě nebo dospělý. Několik strategií jsou k dispozici na pomoc dětem s problémy sluchového zpracování. Některé z nich jsou komerčně dostupné, ale nebyly plně prostudovány. Jakékoliv zvolené strategie by měly být používány pod vedením týmu odborníků, a účinnost strategie musí být hodnoceny. Výzkumní pracovníci jsou v současné době studuje různé přístupy k léčbě. Několik strategií můžete slyšet zahrnovat:

* Sluchové trenéři jsou elektronické zařízení, které umožňují člověku soustředit pozornost na reproduktor a snížit rušení hluku v pozadí. Oni jsou často používány ve třídách, kde učitel nosí mikrofon pro přenos zvuku a dítě nosí sluchátka příjem zvuku. Děti, které nosí sluchadla lze použít kromě sluchového trenéra.
* Životního prostředí, jako jsou změny ve třídě akustika, umístění, a sezení může pomoci. Audiologa může navrhnout způsoby, jak zlepšit poslech prostředí, a on nebo ona bude moci sledovat všechny změny v jednání stavu.
* Cvičení na zlepšení jazykových dovedností-stavba může zvýšit schopnost učit se nová slova a zvýšení dítěte jazyk základny.
* Sluchové rozšíření paměti, postup, který snižuje podrobné informace na více základních reprezentace, může pomoci. Také, neformální sluchový trénink techniky mohou být použity učitelů a terapeutů se zaměřením na specifické problémy.
* Sluchové integrace vzdělávání může být podporována praktiky jako způsob, jak přeškolit sluchového systému a snížení sluchu zkreslení. Však, Aktuální výzkum neprokázala přínos této léčby.