Lékařství


Jaké podmínky napodobit alergií na potraviny?

Existuje mnoho podmínek, které mohou napodobovat potravinové alergie. Je důležité rozlišovat skutečnou alergií na potraviny z jiných abnormální reakce na potraviny, to je, od potravin intolerance, které se mohou objevit v různých jiných onemocnění nebo otravy potravinami, který nastane, když kontaminovaných potravin je konzumována. Jestliže pacient říká lékař, “Myslím, že mám alergií na potraviny,” Lékař musí zvážit řadu diagnóz. Možnosti zahrnují nejen potravinové alergie, ale i jakékoli jiné nemoci, které mají příznaky přivedl na jídlo. Patří mezi ně reakce na určité chemické látky v potravinách například, histamin nebo potravinářské přídatné látky, otravu jídlem, několik dalších onemocnění zažívacího ústrojí, a psychologické příznaky.

Histamin toxicity: Některé přírodní látky (například, histamin) v potravinách může vyvolat reakce podobné alergii. Histamin může dosáhnout vysoké úrovně v sýru, některých vín, a některé druhy ryb, zvláště tuňáků a makrel. V rybách, histamin je věřil pocházet z bakteriální kontaminace, především v rybách, které nebylo zchlazeno správně. Pamatujte, že žírné buňky uvolnění histaminu v alergickou reakci. Pokud člověk jí potraviny, které obsahují vysoké úrovně histaminu, proto, se může rozvinout histamin toxicity, odpověď, která silně připomíná alergickou reakci na potraviny. Histamin toxicita byla jen pseudoallergic otravy ryb a účty pro více než jeden-třetina mořských plodů-souvisejících s potravinami-nesené nemoci, podle USA. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Potravinářské přídatné látky: Dalším typem potravin intolerance je nežádoucí reakce na určité látky, které se přidávají do potravin pro zvýšení chuti, poskytují barevné, nebo ochrana proti růstu mikroorganismů. Spotřeba velké množství těchto přísad mohou produkovat symptomy, které napodobují celou řadu alergických příznaků. (Ačkoli někteří lékaři atribut hyperaktivita u dětí se potravinářských přídatných látek, důkazy nejsou přesvědčivé, a příčinou této poruchy chování, zůstává nejisté.)

Sloučeniny nejčastěji vázané na nežádoucí účinky, které mohou být zaměněny s alergií na potraviny jsou žluté barvivo číslo 5, glutamátu sodného (MSG), a siřičitany. Žluté barvivo číslo 5 může způsobit kopřivku, ačkoli zřídka. MSG zvyšuje chuť, ale když konzumovány ve velkém množství, může způsobit návaly horka, pocity tepla, závrativost, bolest hlavy, obličeje tlak, bolest na hrudi, a pocity odloučení. Tyto příznaky brzy po jídle velké množství potravin, které obsahují přidané MSG a jsou dočasné.

Siřičitany se vyskytují přirozeně v některých potravinách a jsou zařazeny do jiné ke zvýšení křehkosti nebo zabránit růstu plísní. Ve vysokých koncentracích, sulfites může představovat problém pro lidi s těžkým astmatem. Sulfites vyzařují plyn s názvem oxid siřičitý, které astmatický inhaluje, zatímco jíst potraviny obsahující siřičitany. Tento plyn dráždí plíce a mohou vyvolat astmatické v závažné zúžení dýchacích cest do plic (bronchospazmus), což dýchání velmi obtížné. Siřičitany, však, jsou ještě přidány do některých potravin, a oni také tvoří v průběhu kvašení vína.
Otravy potravinami: Jíst potraviny, které jsou kontaminovány mikroorganismy, jako jsou bakterie, a jejich produkty, jako jsou toxiny, je obvyklý příčinou otravy potravinami. Tedy, požití kontaminovaných vajec, salát, mléko, nebo maso mohou produkovat symptomy, které napodobují alergií na potraviny. Společné mikroby, které mohou způsobit otravu jídlem patří noroviry, Campylobacter jejuni, Salmonella, Listeria monocytogenes, Vibrio vulnificus, a E. coli 0157:H7.

Nedostatkem laktázy (nesnášenlivostí laktózy): Další příčinou potravinové intolerance, která je často zaměňována s alergií na potraviny, konkrétně na mléko, je nedostatkem laktázy. Tento společný potravinovou nesnášenlivost ovlivňuje alespoň jeden z 10 lidé. Laktázy je enzym ve sliznici tenkého střeva. Tento enzym výluhy nebo štěpí laktózu, komplexní cukr v mléce, na jednoduché cukry, které jsou následně absorbovány do krve. Pokud má osoba s nedostatkem laktázy, nemá dostatek laktázy trávit laktózu ve většině mléčných výrobků. Místo toho, jiné bakterie ve střevě použití nestrávené laktózy, proto produkovat plyn. Příznaky nesnášenlivosti laktózy patří nadýmání, bolesti břicha, a průjem. V diagnostický test pro nedostatkem laktázy, Pacient ingests konkrétní množství laktózy. Pak, analýzou vzorku krve na jednoduchých cukrů, lékař určí, patent schopnost trávit laktózu a absorbovat jednoduchých cukrů. Nižší než běžná hodnota obvykle znamená nedostatkem laktázy.

Gluten-senzitivní enteropatie: Nesnášenlivostí lepku se vyskytuje v nemoci zvané gluten-senzitivní enteropatie, nebo celiakální sprue. Gluten-senzitivní enteropatie je způsoben unikátní abnormální imunitní odpovědi na některé součásti lepku, což je složka obilných zrn pšenice, žito, a ječmen. I když se někdy označují jako alergie na lepek, imunitní odpověď zahrnuje část imunitního systému, které je odlišné od té, podílející se na klasické potravinové alergie. Pacienti mají abnormality ve sliznici tenkého střeva a zkušenosti průjem a malabsorpcí, zejména tuku v potravě. V léčbě tohoto stavu spočívá v zamezení dietní lepku.

Jiné onemocnění zažívacího ústrojí: Několik dalších onemocnění zažívacího ústrojí vyrábět břišní příznaky (zejména nevolnost, zvracení, průjem, a bolest) , které jsou někdy způsobeny potravin. Tyto nemoci, proto, může podobat potravinové alergie. Příklady zahrnují peptický vřed, žlučové kameny, Non-vřed dyspepsie (což je typ trávení), Crohnova choroba (regionální enteritida), nádorů trávicího traktu, a vzácné onemocnění s názvem eozinofilní gastroenteritidy.

Psychologický: Někteří lidé mají jídlo intolerance, která má psychologický původ. V těchto lidí, pečlivé psychiatrické vyšetření může identifikovat traumatickou událostí v tomto životě člověka, často v dětství, vázána na jíst určité potraviny. Jedení jídla, které roky později, i jako dospělý, je spojena s spěch příznaků, které mohou podobat alergickou reakci na potraviny.