Lékařství


Příznaky syndromu Landau-Kleffner?

LKS se vyskytuje nejčastěji v rozvojových normálně děti, které jsou mezi 3 a 7 let. Bez zjevného důvodu, Tyto děti začnou potíže pochopit, co je jim řekl:. Doktoři často se odkazují na tento problém jako sluchový agnosiaor “slovní hluchota.” Sluchové agnózie může dojít velmi rychle nebo pomalu. Rodiče si často myslí, že dítě se vyvíjí sluch problém, nebo se stala náhle neslyšící. Sluchové zkoušky, však, mají normální sluch. Děti se mohou také vypadat, že je autistický nebo vývojově opožděné.

Neschopnost porozumět jazyku nakonec ovlivní dítěte mluvený jazyk, který může postupovat k úplné ztrátě schopnosti mluvit (mutismus). Děti, které se naučili číst a psát před počátkem sluchového agnózie mohou často pokračovat v komunikaci přes psaný jazyk. Některé děti se vyvíjejí typ gestické komunikace nebo znamení-jako jazyk. Problémy v komunikaci mohou vést k poruchám chování nebo psychologické problémy. Inteligence se obvykle zdá být nedotčena.

Ztráta jazyka může být předcházet epileptický záchvat, který se obvykle vyskytuje v noci. Na nějaký čas, 80 procent dětí s LKS mají jeden nebo více záchvatů. Záchvaty obvykle zastavit v době, kdy se dítě stává teenager. Všechny LKS děti mají abnormální elektrické aktivity mozku na obou pravé a levé strany jejich mozku.