Lékařství


Co způsobuje syndrom Landau-Kleffner?

Příčina je neznámá LKS. Někteří odborníci se domnívají, že je více než jedna příčina tohoto onemocnění. Všechny děti s LKS se zdají být naprosto normální, dokud jejich první záchvat nebo na začátku jazykových problémů. Tam byly žádné zprávy o děti, které mají v rodinné anamnéze LKS. Proto, LKS není pravděpodobné, že se dědičná porucha.

Jaký je výsledek Landau-Kleffner syndrom?

Tam nebylo mnoho dlouhodobý následné-až studie dětí s LKS. Tento nedostatek důkazů, spolu s celou řadu rozdílů mezi postižených dětí, znemožňuje předpovědět výsledek této poruchy. Kompletní obnova jazyka byla hlášena; však, jazykových problémů obvykle pokračují do dospělosti. Pokračující jazykových problémů se může pohybovat od potíž po jednoduché příkazy k žádné verbální komunikace. Pokud k vymáhání probíhá, to může nastat během několika dní nebo let. Zatím, žádný vztah byl nalezen mezi rozsahem narušeným vývojem řeči, přítomnost či nepřítomnost záchvatů a množství jazykových oživení. Obvykle, dřívější onemocnění začíná, chudší jazyk oživení.

Většina dětí přerůst záchvaty, a elektrické aktivity mozku na EEG se obvykle vrátí do normálu podle věku 15.

Jaké typy léčby jsou k dispozici?

Léky na kontrolu záchvatů a abnormální mozkovou aktivitu (antikonvulziva) má obvykle velmi malý vliv na jazykové schopnosti. Léčby kortikosteroidy došlo ke zlepšení jazykových schopností některých dětí. Znakový jazyk výuky využil další.