Lékařství


Co je obstrukční spánková apnoe a co ji způsobuje?

V obstrukční spánkové apnoe (ČÁST), apneas mít čtyři složky.

1. První, dýchacích cest se zhroutí, nebo se bránila.

2. Druhý, vyvinout úsilí, aby se nadechla, ale to je neúspěšné.

3. Třetí, hladina kyslíku v krvi klesne v důsledku neúspěšného dýchání.

4. Konečně, kdy množství kyslíku dosahovat mozku se snižuje, mozku signály těla se probudit a mít dech. (To je to, co slyší, jak partnerovi postel ticho následuje lapat po vzduchu.)

První, je nutné popsat “normální dech.” Normální závan vzduchu prochází nosní průchody, za měkké patro a čípek (část měkkého patra), pak kolem jazyk základny, přes svaly hrdla, a mezi hlasivky do plic. Překážka proudění vzduchu v každém z těchto úrovní může vést k apnoe. Níže jsou uvedeny některé příklady:

* proudění vzduchu se může stát snížil jestliže osoba má odchýlil septum (Uprostřed stěny nosu, která odděluje obě nosní dírky). Septum může být odchýlil na jedné nebo obou stranách zúžení dýchacích cest;

* tam jsou filtry v nose tzv. turbinates, které mohou blokovat proudění vzduchu, když se stanou zduření;

* Pokud patra a uvula (část měkkého patra, která visí v zadní části krku) jsou dlouhé nebo diskety, mohou spadat zpět a uzavřít prostor, přes který proudí vzduch;

* zadní části jazyka může rovněž spadat zpět a brání dýchání zvláště když jednotlivci ležel na zádech; nebo

* boční stěny hrdla může padat společně k zúžení dýchacích cest nebo v blízkosti.

Chcete-li vyrazit ještě:

* svaly dýchací práce na rozšíření hrudníku a dolní membrána degenerovat podtlaku mezi dýchacích cest v plicích a mimo;

* Tento negativní tlak doslova nasává vzduch do plic;

* nosní dírky, palác, jazyk, a hltanu tkáně mohou přispět k zúžení dýchacích cest;

* pokud během pokusu o dýchat dýchacích cest se zhroutí, nebo je ucpán tkání dýchacích cest se nasávají společně s negativním tlakem;

* těžší hrudníku snaží vytáhnout vzduch ve větší podtlak a více tkání dýchacích cest jsou uzavřené společně; a

* konečně, když kyslíku v krvi klesá osoba se probudí nebo úroveň spánku se stává povrchní, aby se více vědomě nadechnout.

Lidé s obstrukční spánkovou apnoe mají dýchacích cest, který je užší, než je obvyklé, obvykle na kořen jazyka a patra. Když ležel plochý, patra nad průchod vzduchu. Když se svaly hltanu (svaly hltanu nebo krku ) relax v ústech může padat dozadu, a to může bránit dýchacích cest.

Genioglossus svalů, kde je umístěn kořen jazyka se váže k čelisti vpředu. Většina lidí má dostatek prostoru za jazyk, aby se nadechla, aniž byste museli vytáhnout jazyk vpřed. Však, Při obstrukční spánkové apnoe u pacientů jsou vzhůru, tento sval musí být aktivní táhnout kořen jazyka dopředu k otevření dýchacích cest. Během spánku, většina svalů včetně genioglossus relaxovat. Během fáze rychlé pohyby očí (REM), svaly zcela uvolnit. Uvolnění svalů během spánku genioglossus umožňuje kořen jazyka k pádu dozadu a dýchacích cest zavře.

Pacienti s obstrukční spánkové apnoe často nehlásí probouzení během noci s každou epizodou apnoe. Často, během apnoe mozek jen probouzí z hlubokého spánku (Průběh 3, 4, nebo REM) na mělké úroveň spánku. Genioglossus sval pak smlouvy a táhne jazyka dopředu, aby mohla být přijata dech. Pacient může zůstat spící, ale hluboký spánek, že je důležité být odpočatý následující den je narušen.