Lékařství


Jaké jsou některé z komplikací spánkové apnoe?

Obstrukční spánková apnoe (ČÁST) může být rizikovým faktorem pro vývoj dalších onemocnění. Vysoký krevní tlak (hypertenze), selhání srdce, poruchy srdečního rytmu, aterosklerotické onemocnění srdce, plicní hypertenze, inzulinové rezistence, a dokonce i smrt jsou některé ze známých komplikací neléčené obstrukční spánkové apnoe.
Vysoký krevní tlak

Spánková apnoe způsobuje vysoký krevní tlak a problémy se srdcem. Zastavení dýchání během noci (každý 1-4 minut) může způsobit zvýšený důraz na srdce. Vzhledem k tomu, saturace kyslíku v krvi klesá a apnoe pokračuje, sympatický nervový systém (odpovědné za “boj nebo let” reakce těla) je aktivován. Tento boj nebo odezva letu posílá nervových signálů na krevní cesty škrtit (zpřísnit) a do srdce pracovat usilovněji. Když plavidla škrtit, více krve je odeslán do mozku a svalů. Však, Tím se zvyšuje krevní tlak, který vyžaduje, aby srdce pracovat usilovněji, aby pumpovat krev přes menší ráže plavidla. Že, v kombinaci se signálem pro srdce pracovat usilovněji a dolním dostupný kyslík v krvi od apnoe, způsobuje zvýšenou zátěž na srdce po celou noc. Během spánku je obvykle čas, kdy srdce má méně práce udělat, a může “odpočinek.”

U pacientů s obstrukční spánkové apnoe, které nemají vysoký krevní tlak, 45% bude rozvíjet vysoký krevní tlak během čtyř let. Pokud vyšetření pacientů, kteří mají tvrdý-k-kontrolu krevního tlaku, to je, přičemž více než jeden lék na tlumení, 80% mají obstrukční spánkové apnoe. Když je obstrukční spánková apnoe léčených krevní tlak klesá.
Srdeční komplikace

Riziko se zvyšuje městnavého srdečního selhání 2.3 časy a riziko mrtvice 1.5 krát s obstrukční spánkové apnoe.

Obstrukční spánková apnoe může komplikovat léčbu fibrilace síní. Fibrilace síní je stav, kdy horní část srdce (atrium) je vyklepávat koordinace se v dolní části (komory). Léčby je cardiovert srdce (resetování atrium, a umožňující synchronizaci s komorou). Po kardioverzi, 50% pacientů se opakování fibrilace síní, ale pacienti s obstrukční spánkovou apnoe mají 80% opakování.

Konečně, obstrukční spánkové apnoe může zvýšit riziko náhlé smrti. Náhlá smrt může zabít nejen pro pacienta, ale i jejich blízkým, například, jsou-li řídit auto, když dojde k úmrtí.