Lékařství


Jaké jsou chirurgické léčby obstrukční spánkové apnoe?

Existuje mnoho chirurgických možností k léčbě obstrukční spánkové apnoe. Typ operace, která je vybrána, je závislá na individuální specifické anatomii a závažnost spánkové apnoe. Lidé často chtějí chirurgii, protože to slibuje lék s jedinou léčbou. Operace zvuky jednodušší, než ztratí deset liber a pohodlnější, než nosit zubní přístroj nebo masku každou noc. Však, chirurgie není “zázračný lék” buď. Většina ordinací jsou v bezpečí; nicméně každá operace bez ohledu na to, jak malý nese rizika. Většina ordinací vyžadují volno z práce se hojit a některé jsou docela bolestivé pro až tři týdny. Některé z možných obecných rizik operace patří:

* krvácející,

* infekce,

* tkáň jizvy,

* bolest,

* ztráta práce,

* změna hlasu,

* problémy s polykáním,

* selhání vyléčit spánkové apnoe,

* anestezie rizika (včetně alergické reakce, mrtvice, infarkt, a smrt), a

* jiné nepředvídané komplikace chirurgické.

Operace by měla být považována pouze za všechna rizika, dávky, a alternativy k operaci jsou chápány. Některé pojišťovny vyžadují třítýdenní zkušební léčby CPAP, než budou ještě zvážit povolení operaci spánkové apnoe. To není nerozumné přístup. CPAP, pokud je tolerován, kontroluje většinu spánkové apnoe, a je to lepší než všechny chirurgické možnosti. Je těžké mít vážný, stálé komplikace pomocí CPAP ve srovnání s možnou takové komplikace s operací.

Jakékoliv chirurgické léčby spánkové apnoe je třeba řešit problém anatomické oblasti. Tam může být jedna nebo několik oblastí, které narušují proudění vzduchu a způsobit apnoe. Chirurgická léčba může řešit nosu, palác, jazyk, čelist, krk, obezita, nebo více z těchto oblastí ve stejnou dobu. Každý chirurgický zákrok je úspěšnost je určena tím, zda má nebo nemá určitý kolaps dýchacích cest nebo obstrukce je zabráněno. Proto, Ideální operace se liší u každého pacienta a závisí na každého pacienta konkrétní problém. Některé chirurgické možnosti zahrnují:

* nosní dýchacích cest chirurgie,

* patra implantáty,

* uvulopalatopharyngoplasty,

* jazyk snížení,

* genioglossus povýšení,

* jazylka zavěšení,

* maxilomandibulární postupy,

* tracheostomie,

* bariatrické chirurgie, a

* kombinace výše uvedených.

Mnoho lidí má několik úrovní obstrukce proto tyto surgerical techniky často jsou prováděny společně, například, uvulopalatopharyngoplasty s genioglossus povýšení a jazylka zavěšení.

Jaké jsou non-chirurgické léčby obstrukční spánkové apnoe?

Non-chirurgické léčby obstrukční spánkové apnoe jsou podobné jako non-chirurgické léčby chrápání s několika rozdíly. Léčby patří:

* změny v chování,

* dentální přístroje,

* CPAP (kontinuální pozitivní tlak v dýchacích cestách), a

* léky.